ČEZ Motor přehrál jasně Ústí nad Labem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.01.2017 20:26

Hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru porazili dnes ve 46. kole WSM první ligy Ústí nad Labem 5:1. O výsledku rozhodli hned v úvodní výborné třetině. Mezi střelce se zapsal i navrátilec Tomáš Vak. V pondělí čeká Jihočechy cesta do Přerova (18.00).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)

Po středečním výprasku ve Frýdku-Místku (5:0) nastoupili domácí hokejisté s očividnou snahou napsat svým fanouškům řádnou "omluvenku". Úvodní třetinu sehráli opravdu výborně. Tlak od zahajovacího buly zúročil již ve 3. minutě Fronk, který před brankou zužitkoval skvělou nahrávku od Vlčka. Pak Motor nevyužil dvě přesilovky, ale v 15. minutě Čermák skvěle tečoval přihrávku Pavlina a bylo to 2:0. A o tři minuty to bylo už o tři branky, když si po chybě hostující obrany ústeckého gólmana krásně položil Chovan a pod horní tyč zvýšil motorácký náskok.

V prostřední části tempo i úroveň hry upadly, domácí jakoby pod dojmem jasného vedení ubrali plyn, nevyužili ani další dvě přesilovky. Ve třetí třetině ale přišly další góly. Ve 42. minutě nachytal brankáře Volka v nedbalkách Chovan a o necelé dvě minuty později dal na pětibrankový rozdíl navrátilec Vak. Zorientoval se nejrychleji před brankou a poslal puk do sítě. Při vyloučení Škody hosté šikovnou tečí Macka vstřelili čestný úspěch, Motor naopak nevyužil ani 47 vteřin trvající výhodu dvou mužů. Na skóre se tak již nic nezměnilo.

Branky a nahrávky: 3. Fronk (Vlček, Fillman), 15. Čermák (Pavlin, Vak), 18. Chovan (Nouza), 42. Chovan (Mucha), 44. Vak (Pavlin, Pýcha) - 46. Macek (Kasík, Z. Doležal). Rozhodčí: Grech - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváků: 5707.

České Budějovice: Kváča - Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík - Dostálek, Vak, Čermák - Chovan, Nouza, Heřman - Fronk, Vlček, Žovinec - Hřebejk, Škoda, Babka.

Ústí nad Labem: Volke - Husák, Vágner, Kasík, Macek, Zdvořáček, Málek - Dalecký, Roubík, Gengel - Doležal, Vrdlovec, D. Merta - Moučka, Kusý, Navarra - Markulinec, Komárek.