Střelecká mizérie domácích, ČEZ Motor prohrál s Kladnem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.01.2017 20:37 - Aktualizováno: 07.01.2017 20:38

Ve šlágru 39. kola první WSM ligy, utkání prvního se třetím, prohráli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru s Kladnem před vyprodanou Budvar arénou 1:2. Na čele tabulky ale stále mají příjemný náskok osmi bodů. Do závěrečné čtvrtiny základní části soutěže vstoupí ve středu dalším domácím utkáním se Slavií Praha (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

V dresu domácích se představila nová obranná posila Filip Novák (ale že by se mu utkání zrovna vydařilo se říct nedá) a vzhledem k marodce útočníků (Rob, Walker, Čermák) se na křídlo čtvrtého útoku postavil obránce Žovinec. V opatrné první třetině hráli Jihočeši v její polovině téměř minutu přesilovku 5 na 3, ale nic z ní nevytěžili. Naopak při vyloučení Pavlina v oslabení inkasovali, když Gábu prostřelil Kubík.

Na rozhraní konce první a začátku druhé části měl Motor za sebou dvě přesilovky, ale opět z toho nic nebylo. Na střeleckou nemohoucnost domácích se zřejmě nemohl dívat Škoda, který si vzal v 26. minutě puk, vjel do útočného pásma a utěšenou střelou srovnal. Při další přesilovce 5 na 3 v délce 1:40 minuty trefil Heřman tyč, ale to bylo vše. Motor pak nevyužil ani další dvojnásobnou přesilovku trvající 34 vteřin.

Ve třetí třetině se tak čekalo na to, kdo udělá chybu, která povede ke gólu. Dopustili se jí Jihočeši, kteří v 53. minutě špatně střídali, hosté se dostali do přečíslení a Machač poslal Kladno znovu do vedení. To udrželo i v závěru při dalším oslabení, kdy domácí odvolali z branky Gábu a hráli power play 6 na 4.

Branky a nahrávky: 26. Škoda (Suchánek) - 13. Kubík (Ton, Ptáček), 53. Machač (Kubík, Ton). Vyloučení: 3:10, využití: 0:1. Rozhodčí: Pražák, Bejček - Jílek, Šperl. Diváků: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Gába - Fillman, Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Mucha, Mazanec - Květoň, Pajič, Chovan - Šulek, Nouza, Heřman - Kuchejda, Škoda, Hřebejk - Babka, Guman, Žovinec.

Kladno: Cikánek - Drtina, Hořava, Zelingr, Růžička, Ulrych, Ptáček, Kehar - Kloz, Burger, Tůma - Strnad, Přikryl, Jánský - Kubík, Machač, Ton - Cetkovský, Havlůj, Gratton.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): Máme problém s produktivitou, což se táhne už delší dobu. Hráči, kteří by měli dávat góly, je nedávají. Trápí nás také přesilovky. Kladno odehrálo v defenzivě velice dobrý zápas.

Jiří Kopecký (Kladno): Nebudeme si nalhávat, že jsme Budějovice přehráli. Strávili jsme dvacet minut na trestné lavici, což je strašně moc. Právě kvůli vyloučením jsme byli pod tlakem. Domácí třikrát nevyužili přesilovku pět na tři, což asi rozhodlo. Za bojovnost zaslouží naši hráči velkou pochvalu.