Při narozeninové oslavě ČEZ Motor nikterak Prostějov nešetřil, dal devět gólů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.11.2016 21:50

V předehrávce 22. kola první WSM ligy porazili dnes hokejisté ČEZ Motoru v retro duelu po skvělém výkonu Prostějov vysoko 9:1. Další zápas odehrají v sobotu opět na domácím ledě s Litoměřicemi (17).

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov 9:1 (4:0, 4:0, 1:1)

Zimní stadion slaví v těchto dnech 70 let od svého otevření (je nejstarším sloužícím u nás) a oba celky nastoupily před televizními kamerami ČT sport v dobových dresech z té doby. A domácí hokejisté přistoupili k narozeninové oslavě parádně a o osudu uktání rozhodli velmi rychle. Po necelých devíti minutách vedli 3:0 díky hattricku Škody a v kanonádě pokračovali po celé dvě úvodní třetiny. Čestný úspěch vstřelili hosté až za hrozivého stavu 9:0.

Branky a nahrávky: 3. Škoda (Pavlin), 5. Škoda (Pavlin, Nouza), 9. Škoda (Žovinec), 12. Žálčík (Šulek), 21. Rob (Čermák, Chovan), 32. Čermák (Rob, Chovan), 36. Kuchejda, 39. Babka (Kuchejda), 45. Zíb (Mazanec, Babka) - 47. Zabloudil (Půhoný, Novák). Rozhodčí: Doležal - Křivohlavý, Špringl. Vyloučení: 3:4, navíc Švec 10 minut a Kolář (oba Prostějov) 5 minut + OK. Využití: 3:0. Diváků: 6018.

České Budějovice: Gába - Suchánek, Žovinec, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb, Mucha - Chovan, Rob, Čermák - Nouza, Škoda, Heřman - Kuchejda, Babka, Květoň - Šulek, Točík, Žálčík - Doktor.

Prostějov: Kantor (12. Neužil) - Holík, Vokurka, Protivný, Kolář, Grebeňuk, Zadražil, Kaluža - Luňák, Venkrbec, Rudovský - Novák, Moskal, Půhoný - Švec, Šlahař, Káňa - Zabloudil, Augustin, Korhoň.

Hlasy trenérů:

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): Po povedeném zápase v Přerově jsme hráčům zdůraznili, že s jakým nadšením a nasazením skončili, tak musí dnes pokračovat. Díky Vláďovi Škodovi jsme během osmi minut dali tři góly - a v takovém utkání se potom každému hráči vede. I ti, kteří v minulých utkáních zůstali ve stínu, si dnes zahráli. Z naší strany tedy panuje spokojenost. Suchánek dostal ránu do nervu pravé ruky a bolest mu vystřelovala až do ramene. Doufám, že bude v pořádku.

Jiří Vykoukal (Prostějov): Na zápas jsme se těšili, vždyť to bylo naše první televizní utkání. Bohužel jsme ho ale nezvládli. Chtěli jsme si dát pozor na začátek a ten nám naneštěstí utekl. Budějovice se tím dostaly na koně a duel ovládly. Jako poražený tým musíme domácím pogratulovat, udělali si hezké výročí. My na tento zápas musíme co nejrychleji zapomenout. Snad na nám povede zmobilizovat síly a získat další body do tabulky.