ČEZ Motor když vítězí, tak 3:1. Porazil stejným výsledkem i Benátky nad Jizerou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03.10.2016 21:15

Pokud hokejisté ČEZ Motoru v posledních utkáních vyhrají, tak 3:1. Stejným výsledkem jako proti Prostějovu a minule v Litoměřicích porazili v dnešním jedenáctém kole první WSM ligy Benátky nad Jizerou a nadále drží na svém ledě stoprocentní bilanci. Další zápas odehrají již ve středu v Havířově (18).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Domácí sice začali náporem, ale první velkou šanci měl hostující Bělohorský, jenž trefil horní tyčku Bláhovy svatyně. Stejně si pak vedl v přesilovce na druhé straně Esposito. Po šanci hostů pak v desáté minutě udeřili domácí již gólově. Heřman napřáhl a vymetl levou šibenici.

Úroveň hry pak šla očividně dolů, příliš vzruchu nepřinesla. Výjimkou se stala 27. minuta, ve které hosté vyrovnali. Dorážkou se před brankou prosadil Havel. Vedení mohl vrátit Motoru Chovan, jenže mířil hodně vysoko nad branku. Byli to ale stejně domácí, kteří se znovu radovali. V 35. minutě při signalizovaném vyloučení hostů se dobře orientoval Rob a dal na 2:1.

Ve třetí třetině Motor neustále útočil, ale výborného gólmana Tarkkiho ne a ne překonat. Benátky se pak nadechovaly k závěrečnému tlaku, který ovšem uťal vyloučením Husa. Motor v poslední minutě přesilovku využil Květoňem a připsal si další tři body.

V sestavě domácí opět chyběl zkušený útočník Josef Straka, který byl některými diváky během zápasu několikrát vyvoláván. Podle nepotvrzených zpráv je na odchodu z klubu do zahraničí a po skončení dnešního zápasu se v civilu loučil za poklepávání hokejek domácích borců s výbornými motoráckými fanoušky.

Branky a nahrávky: 10. Heřman (Žálčík), 35. Rob (Nouza), 60. L. Květoň (Pavlin, Pajič) - 27. Havel (Hrníčko). Vyloučení: 2:6 (navíc dom. Heřman 10 min.), využití: 1:0. Rozhodčí: Jílek - Šmika, Štětina. Diváci: 4702.

České Budějovice: Bláha - Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Mucha, Mazanec - Nouza, Rob, Čermák - Chovan, Pajič, Květoň - Žálčík, Esposito, Heřman - Šulek, Škoda, Babka.

Benátky nad Jizerou: Tarkki - Husa, Kočí, Mikliš, Tržický, Kolmann, Havlín, Starosta - J. Havel, Plodek, Hrníčko - Víšek, Prokeš, A. Dlouhý - Bittner, Volf, Ďurač - Hrabík, Janele, Bělohorský.

Martin Štrba (České Budějovice): Benátky se skvělým gólmanem vzadu velice dobře bránily. Pro nás to byl velice těžký zápas, když hosté vyráželi do nebezpečných brejků. Jsme rádi, že jsme to zvládli.

Jiří Čelanský (Benátky): Jeli jsme sem s jasnou taktikou hrát dobře dozadu, to se nám dařilo. Před zápasem se nám rozpadla obrana, ale mladí kluci, kteří s námi byli poprvé, se toho zhostili slušně. Prohráli jsme se ctí.