► Galerie ČR - Německo 9:5. Hokej veteránů. [Foto: Arnošt Máče]

Hokej veteránů bavil, Češi porazili před 2460 diváky Němce 9:5

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.04.2014 20:31 - Aktualizováno: 05.04.2014 20:47

Příjemným hokejovým zážitkem dnes skončila v českobudějovické Budvar aréně hokejová sezóna 2013-2014. Ten 2,5 tisícům diváků připravili hokejoví veteráni České republiky a Německa. V utkání, které se hrálo oproti původně ohlášeným 3x15 minut nakonec normálně na 3x20 minut, padlo 14 branek a k vidění bylo další nepřeberné množství šancí. A protože se místo vyloučení jela trestná střílení, i ta přišla na řadu. Na každé straně po jednom, ovšem jejich exekutoři byli neúspěšní. Z vítězství 9:5 se radovali domácí.

Česká republika - Německo 9:5 (5:0, 3:2, 1:3)

To, že půjde o ofenzivní hokej, při kterém se dle veteránských pravidel smí střílet pouze švihem a nehraje se do těla, potvrdila hned úvodní minuta, kdy Bělohlav trefil tyčku Heissovy branky. Ve druhé minutě otevřel skóre Zelenka, v 9. minutě mohl vyrovnat Benda, ale neproměnil trestné střílení. Do konce třetiny vytáhli Češi skóre po pěkných akcích až na 5:0, když spoustu německých šancí pochytal výborný Altricher.

V polovině utkání už to bylo 8:0 a halou se neslo "deset, deset", ovšem byli to hosté, kteří se střelecky probudili. Výstavní střelou se prosadil Funk, čímž pokazil Altrichotvi nulu, neboť ten vzápětí přepustil místo v brance Maříkovi. Ten poté inkasoval z hole Oswalda.

Také vstup do třetí dvacetiminutovky patřil Němcům, dvakrát se prosadil znovu Funk a rázem to bylo "jen" 8:4. Češi odpověděli Bělohlavem a vyvolávanou desítku mohl naplnit další Jihočech v sestavě českého výběru Bednařík, trestné střílení však nedal. Poslední střelecký zápis tak měl Abstreiter, jenž sám v nájezdu na Maříka nezaváhal.

Branky a nahrávky: 2. Zelenka (Kolda, Kucharčík), 11. Bednařík (Ščerban), 11. Žemlička (Zelenka), 13. Ťoupal (Turek, Ščerban), 20. Zelenka (Ščerban), 24. Zelenka (Kucharčík, Žemlička), 26. Turek (Bělohlav, Kučera), 30. Kucharčík (Řezníček, Zelenka), 44. Bělohlav (Turek, Řezníček) - 32. Funk (Hilger, Oswald), 38. Oswald, 41. Funk (Hilger), 42. Funk (Feser), 54. Abstreiter. Rozhodčí: Kolísek - Kostka, Mertl. Diváků: 2460.

Česko: Altrichter (32. Mařík) - Kučera, Kolda, Ščerban, Řezníček, Dvořák, J. Nedvěd - Caldr, Bělohlav, Válek, Žemlička, Zelenka, Kucharčík, F. Turek, R. Ťoupal, Bednařík, Sailer, Eichenmann, Kořínek.

Německo: Heiss - Medicus, Bresagk, Schuster, Schinköthe, K. Ťoupal, Ančička, Kössl - Daffner, Abstreiter, Oswald, Feser, Funk ml., Hilger, Vöst, Boiger, Benda.