Motor zakončil sezónu kanonádou, Medvědům desetkrát proděravěl kožich

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 26.03.2014 21:20

Kanonádou se dnes s letošním ročníkem 1. ligy rozloučili hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice. Na vlastním ledě před pětitisícovou návštěvou rozstříleli slabě hrající Beroun v posledním utkání play out 10:1, hattrickem se blýskl obránce Vráblík.

ČEZ Motor České Budějovice - Medvědi Beroun 1933 10:1 (1:0, 5:0, 4:1)

Úvodních deset minut vůbec nenasvědčovalo tomu, že by se měli diváci dočkat takového výsledku. Hra byla z obou stran nevalné úrovně. První velkou šanci měl v 11. minutě Pašek, který sám před gólmanem hostů pálil jen do jeho náruče. Vzápětí se neprosadil zblízka Kuchejda. Následně jeli tři domácí na jednoho obránce, Rob místo kombinace zvolil střelu, ale neuspěl. Skóre se tak měnilo až při domácí přesilovce 5 na 3, Vráblík bombou do levé šibenice odstartoval brankové menu.

To utěšeně "nakynulo" ve druhé třetině. Ve 24. minutě zúročil výrazný tlak Jihočechů Pajič. O čtyři minuty později ujížděl obraně Bárta, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. To však Bárta neproměnil. Za minutu to však bylo už 3:0, Rob měl na brankovišti dost času na to, aby nadvakrát Šimbocha překonal. V polovině utkání přišel další gól, v nájezdu zprava se prosadil Ferebauer. Jihočeši se pak ubránili v oslabení a Pajič svým druhým gólem dal na 5:0. Brankový účet druhé třetiny uzavřel Boháč, který na sebe vzal zakončení při přečíslení 3 na 1.

Do závěrečné části se postavil do branky Berouna druhý gólman Mastík a spolu se svými spoluhráči se ihned dočkal čestného úspěchu, když ležérnosti v obraně Jihočechů využil Kubeš. Ani to však střelecký apetit Motoru nezastavilo. V 45. minutě Vráblík 7:1, v 51. při přesilovce Pšurný 8:1. V té chvílí se nesl Budvar arénou pokřik "deset, deset" a diváci se dočkali! V poslední minutě v čase 59:14 Kuchejda 9:1 a v 59:48 Vráblík 10:1!

Branky a nahrávky: 19. Vráblík (Pšurný), 24. Pajič (Boháč, Kuchejda), 29. Rob (Pšurný, Kasík), 31. Ferebauer (Vaniš), 37. Pajič (Boháč, Kuchejda), 40. Boháč (Chmelíř, Kuchejda), 45. Vráblík (Rob), 51. Pšurný (Vráblík, Skuhravý), 60. Kuchejda (Chmelíř, Pajič), 60. Vráblík (Skuhravý, Rob) - 41. Kubeš (Hrdel, Malý). Rozhodčí: Talpa - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 5007.

České Budějoivce: Kůdela - Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Platil, Semrád, Kříž, Pavlíček - Kuchejda, Pajič, Boháč - Skuhravý, Rob, Pšurný - Vaniš, Přibyl, Ferebauer - Bárta, Prokeš, Pašek.

Beroun: Šimboch (41. Mastík) - Jebavý, Chalupa, Kučný, Sklenička, Šteiner, Špelda - Čelikovský, Malý, Kubeš - Hrdel, Půlpán, Babka - Markulinec, Matějka, Stromko - Vrba, Hrouda, Třetina - Petruška, Finstr.