ČEZ Motor vyhrál v Kadani a zajistil si prvoligovou příslušnost i pro další sezonu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.03.2014 20:14

Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice dnes vyhráli v Kadani 2:1 a kolo před koncem skupiny o udržení si definitivně zajistili příslušnost v 1. lize i pro další sezonu.

SK Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

O obě branky Motoru se postaral útočník Kuchejda. Do vedení poslal svůj tým v 6. minutě a zužitkoval tak první početní výhodu hostů. Domácí sice ještě do přestávky nastřelili tyčku, ale na víc se nezmohli. Na další a zároveň rozhodující trefu se čekalo až do 40. minuty, kdy se v přesilovce znovu trefil Kuchejda. Domácí stačili už pouze snížit v polovině třetí třetiny, takže Jihočeši získali důležité vítězství a mohou si zhluboka oddychnout. Beroun sice doma porazil Most vysoko 8:2, ale společně se svým dnešním rivalem si stejně zahraje baráž.

Pro ČEZ Motor skončí sezona příští středu, kdy se doma v Budvar Aréně rozloučí se svými fanoušky střetnutím právě s Medvědy Beroun. Zápas začne tradičně v půl šesté a vstupné bude dobrovolné, minimálně však 20 Kč. Veškerý výtěžek bude věnovaný na motorácké dresy pro mládež.

Branky a nahrávky: 51. Chlouba - 6. Kuchejda (Boháč, Novák), 40. Kuchejda (Boháč, Chmelíř). Rozhodčí: Schmejkal - Beneš, Krátký. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2.

Kadaň: Strmeň - Opalek, Pavlas, Dobrovolný, Szakal, Mazanec, Kopáč - Ton, Kůs, Jíra - Jak. Novák, Charousek, L. Novák - Mainer, Hanták, Chlouba.

České Budějovice: Halmoši - Jan Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Růžička, Platil, Pavlíček - Kuchejda, Pajič, Boháč - Skuhravý, Rob, Pšurný - Šperger, Přibyl, Ferebauer - Bárta, Šachl, Ondřej.

Pořadí ve skupině o konečné umístění na 9. - 14. místě: 9. Šumperk (83 bodů), 10. Ústí nad Labem (80), 11. ČEZ Motor (78), 12. Kadaň (78), 13. Beroun (73), 14. Most (36).