ČEZ Motor promarnil šanci definitivně se zachránit, prohrál doma se Šumperkem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.03.2014 21:11 - Aktualizováno: 19.03.2014 21:12

Prvoligová jistota hokejistů ČEZ Motoru České Budějovice se po dnešním 8. kole play out nekoná. Jihočeši totiž doma prohráli se Šumperkem 3:4. V dalším utkání prohrál Beroun doma s Kadaní, a tak má Motor dvě kola před koncem bojů o udržení před Berounem stále pětibodový náskok. Mohl však už mít klid, kdyby dnešní duel doma zvládnul. Ovšem na kdyby se nehraje...

ČEZ Motor České Budějovice - Salith Šumperk 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Už začátek zápasu napověděl, že Jihočeši nebudou mít klid. Na začátku 3. minuty od modré překvapil Halmošiho Žálčík nepříliš prudkou střelou a i v následujícím průběhu obrana Motoru pořádně hořela, Půhového pokus naštěstí domácí brankář vyrazil. Vyrovnat mohli paradoxně v oslabení, kdy se sami před brankářem ocitli Pšurný a Chmelíř, ten ale nedal. V polovině třetiny měli domácí výhodu přesilové hry 5 na 3 více než minutu, ale vyzněla naprázdno. Skóre srovnal až ve 20. minutě Skuhravý, když se sám před brankářem prosadil dorážkou své střely.

Ten samý hráč neudržel na začátku prostřední části po svém vyloučení nervy na uzdě a za kritiku rozhodčího vyfasoval navíc desetiminutový osobní trest. V půli utkání hrubě chyboval v rozehrávce Ondřej, hostující Moskal jel sám na Halmošiho a nedal mu šanci - 1:2. V 37. minutě hrál Motor podruhé přesilovku 5 na 3 a tentokráte uspěl. Kasík od modré sice netrefil puk ideálně, ten se ale dostal ke Pšurnému a pro toho nebyl problém do prázdné branky vyrovnat.

Ovšem i potřetí šli do vedení hosté. Do Platilovo vypršení trestu chyběly tři vteřiny, když se po dvou nepovedených střelách dostal puk k Žálčíkovi, jenž snadno skóroval do zcela opuštěné branky. Místo závěrečného tlaku Jihočechů přišel další šok, když Haas dotlačil kotouč do sítě domácích počtvrté. V následné power play sice Pšurný ještě snížil, ale vyrovnat už Motor nedokázal.

Branky a nahrávky: 20. Skuhravý (R. Pšurný, Rob), 38. R. Pšurný (Kasík, Vráblík), 59. R. Pšurný (Rob, Kuchejda) - 3. Žálčík (Gewiese), 30. Moskal (Popelka), 49. Žálčík (Popelka, Brunec), 58. Haas (Moskal, Půhoný). Vyloučení 4:7 (navíc dom. Skuhravý 10 min.), využití 1:1. Rozhodčí: Úlehla - Kis, Svoboda. Diváků: 3191.

České Budějovice: Halmoši - J. Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, D. Růžička, Platil - Melka (35. Bárta), Pajič, Dan. Boháč - Rob, Skuhravý (25. - 35. Šperger), R. Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej (41. Ferebauer).

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): Jsme zklamáni. Nedokázali jsme navázat na naše výkony venku. V první třetině jsme si vynutili tlak, ze kterého jsme měli dát více gólů. Zápas by se pak vyvíjel jinak. Pod tlakem naši hráči vyráběli neuvěřitelné chyby.

Radek Kučera (Šumperk): Měli jsme dobré začátky třetin, ale také jsme dělali zbytečné fauly, což soupeř dokázal potrestat. Třetí třetinu jsme zvládli slušně, i když nás domácí v závěru v power play dostali pod velký tlak. Ze tří bodů máme velkou radost.