ČEZ Motor získal v Berouně dva body, v nájezdech zazářil mladý Rob

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 09.03.2014 12:18 - Aktualizováno: 09.03.2014 12:18

V 5. kole skupiny o udržení přivezli včera hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru dva body z Berouna, se kterým se tak bodově v tabulce srovnali. Vítězství jim v samostatných nájezdech zajistil 18letý útočník Rob, který proměnil své dva pokusy.

Medvědi Beroun 1933 - ČEZ Motor České Budějovice 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Hosté ztráceli před tímto zápasem na předposledním místě (ze kterého se jde do baráže) na Beroun jeden bod, takže případná porážka by jim situaci už notně zkomplikovala. V utkání šli Jihočeši do vedení Pajičem už v 6. minutě, vyrovnání domácích přišlo v polovině základní hrací doby. Pět minut nato se hosté radovali podruhé a dlouho to vypadalo, že by si mohli odvézt plný bodový zisk. To však vzalo za své v 57. minutě, kdy vyrovnal jejich bývalý hráč Třetina. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, v samostatných nájezdech se pak zaskvěl mladý Rob.

Tabulka o udržení je nyní hodně vyrovnaná. Beznadějně poslední Most už baráž nemine, ale o druhém celku, který do baráže zamíří, se ještě bude ve zbývajících pěti kolech hodně bojovat. Ústí nad Labem má 75 bodů, Kadaň a Šumperk mají po 70, Beroun a České Budějovice po 69
.
Branky a nahrávky: 31. Hrdel (Chalupa, Kučný), 57. Třetina - 6. Pajič (Boháč, Melka), 36. Skuhravý (Vráblík), rozh. nájezd Rob. Rozhodčí: Blecha - Rittich, Guth. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 332.

Beroun: Šimboch - Špelda, Chalupa, Šteiner, Jebavý, Kučný, Sklenička - Marek, Stromko, Hrdel - Třetina, Babka, A. Půlpán - Hrouda, Kubeš, Petruška - Markulinec, Malý.

České Budějovice: Halmoši - Růžička, Pavlíček, Novák, Chmelíř, Vráblík, Kasík, Platil - Melka, Pajič, Boháč - Skuhravý, Rob, Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Šperger, Přibyl, Ferebauer.