ČEZ Motor si zahrává s ohněm, je už na příčce barážové propasti

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.03.2014 21:09 - Aktualizováno: 05.03.2014 21:09

Ve čtvrtém kole play out první ligy prohráli dnes hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice s Kadaní 2:4 a zkomplikovali si svou pozici v boji o záchranu druhé nejvyšší soutěže. V dalším kole hrají Jihočeši v sobotu v Berouně v už opravdu existenčním zápase (18.30).

ČEZ Motor České Budějovice - SK Kadaň 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Mizerné výkony ve skupině o udržení se projevily i na dosud nejslabší divácké návštěvě v Budvar aréně. Dva a půl tisíce diváků se dočkalo dalšího totálního propadu Jihočechů, kteří si zahrávají s ohněm v podobě baráže o zachování prvoligové příslušnosti.

Začátek zápasu přitom vypadal slibně. Už po 35 vteřinách ujížděl sám na gólmana Boháč, byl faulován, ale rozhodčí trestné střílení nenařídil. Následná přesilovka vyzněla naprázdno. Předzvěst zlého večera přišla v 5. minutě. Kůs vystřelil z dosti velkého úhlu z levé strany a vůbec první střela hostů na branku skončila v síti a brankář Kůdela tím odstartoval svůj nejistý výkon. O minutu a půl přišel pro hosty hned dvojnásobný trest, za katr putovali najednou po faulech Mazanec a Trefný. Jihočeši však dvouminutovou výhodu dvou mužů trestuhodně prohospodařili. Po jejím vypršení trefil Růžička tyč. Dvakrát pak hráli přesilovku hosté, ale do přestávky se skóre nezměnilo.

Na začátku druhé části Jihočeši konečně využili přesilovku, Ondřej tečoval Platilovu střelu a vyrovnal. A za dvě minuty to vypadalo na obrat v zápase. Platil zachytil na útočné modré špatně vyhozený puk hostujícím obráncem, rozehrál na Roba, který hned z první našel před bránou zcela volného Pšurného a ten do prázdné branky dal na 2:1. Jihočeši pak přežili dvě oslabení a ve 36. minutě přišla jejich další pěkná kombinace, Skuhravý pálil do odkryté brány, ale vynikající Kostúr se stačil přemístit a puk vyrazil. A chvilku nato bylo srovnáno, Jíra dorazil Gajovského střelu. V závěru třetiny se hrálo 4 na 4 a přišla další slabá chvilka brankáře Kůdely. Ten pustil od modré nepříliš prudkou střelu Trefného a vedli tak hosté.

Do třetí třetiny nastoupil do jihočeské branky Halmoši, ale štěstí to domácím nepřineslo. Ti hráli špatně, nic jim nešlo, čehož důkazem byly tři nevyužité přesilovky během sedmi minut. Dvě minuty před koncem sáhli k power play, ale minutu a čtvrt před závěrečnou sirénou jejich "popravu" dokonal Gajovský střelou do opuštěné klece.

Branky a nahrávky: 22. Ondřej (Platil, Kuchejda), 24. R. Pšurný (Rob, Platil) - 5. Kůs (Hromas), 37. Jíra (Gajovský), 39. Trefný (Jíra, K. Ton), 59. Gajovský (Jíra). Vyloučení 6:9 (navíc dom. Kasík 10 min.), využití 1:0. Rozhodčí: Úlehla - Kis, Svoboda. Diváci: 2507.

České Budějovice: Kůdela (41. Halmoši) - J. Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, D. Růžička, Platil - Vaniš, Pajič, Dan. Boháč - Rob, Skuhravý, R. Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Bárta, Šperger, Ferebauer.

Kadaň: Kostúr - Pavlas, Trefný, Dobrovolný, Mazanec, Szakal, Havel, Opalek, Kopáč - Ton, Jíra, Charousek - Mainer, Gajovský, Hammerbauer - Kůs, Chaloupka, Hromas - Hlava, Lehnert.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (České Budějovice): Začátek byl z obou stran nervózní. Hosté dali gól. Nám se sice podařilo skóre otočit, ale potom jsme se hrozně stáhli a začali bát hrát. Soupeř šel znovu do vedení a my jsme se dostali do tlaku až v závěru. Kadaň to ale dobře odbránila a výborně jí zachytal gólman.

Karel Soudek (Kadaň): První třetina byla skutečně oboustranně nervózní. Nám se podařilo dát gól, ale druhou třetinu jsme špatně začali a domácí stav otočili. Znovu jsme pak strhli vedení na svou stranu. Závěr byl z naší strany dobrý. Pochvalu zaslouží všichni hráči a především gólman Kostúr.