ČEZ Motor doma nestačil na ústecké Lvy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 26.02.2014 20:43

Po deseti zápasech v řadě, ve kterých bodovali, poznali dnes hokejisté ČEZ Motoru, jak zase chutná porážka. A to dokonce na vlastním ledě. Ve druhém utkání ve skupině o udržení prohráli v Budvar aréně s Ústím nad Labem 1:3. Stejně jako v sobotním vystoupení proti Mostu to bylo ze strany Jihočechů hodně špatné představení.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Úvod zápasu přitom nenasvědčoval tomu, že by Jihočeši měli mít nějaké problémy. Už ve druhé minutě jel sám na brankáře Pšurný, ale mířil jen do jeho lapačky. O chvíli později to po objetí branky zkoušel Vaniš, ani on neuspěl. Dlouhého neprostřelil v šesté minutě ani Boháč. Hra pak plynula bez většího vzruchu, který nenarušila ani první přesilovka Motoru.

Co se nepovedlo v úvodní dvacetiminutovce, rychle přišlo ve druhé třetině. Uběhlo 16 vteřin a Kotalík otevřel skóre, když puk dorazil do prázdné brány po Pajičově střele. Vedení však Jihočechům nevydrželo dlouho. Ve 22. minutě projel obranou domácích jako nůž máslem Meidl a přes padajícího Halmošiho se trefil přesně. A protože Motor nevyužil ani další dvě přesilovky, šlo se do kabin znovu za nerozhodného stavu.

Šok pro domácí přišel kousek před polovinou třetí třetiny. Po buly v útočném pásmu se k puku dostal Hanzl a zblízka poslal Lvy do vedení. Nemohoucnost Jihočechů podtrhly následující dvě přesilovky a když pak sáhli domácí ke hře bez brankáře, do prázdné brány inkasovali potřetí.

Branky a nahrávky: 21. Kotalík (Pajič) - 22. V. Meidl (Hanzl, Holomek), 49. Hanzl (Holomek), 60. Tůma (Rod). Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 0:5, bez využití. Diváků: 3026.

České Budějovice: Halmoši - J. Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Dan Růžička, Platil, Prokop - Kotalík, Pajič, Boháč - Melka, Skuhravý, Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Vaniš, Přibyl, Ferebauer.

Ústí: Dlouhý - Grin, Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana - Vávra, Alinč, Přeučil - Tůma, Rod, Pořický - V. Meidl, Hanzl, Holomek - Dostálek, Videlka, Kuchynka.