Trápení s posledním Mostem, výhra v prodloužení je doslova zlatá

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.02.2014 21:09

Vítězstvím 4:3 v prodloužení nad beznadějně posledním Mostem zahájili dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru boje ve skupině o udržení prvoligové příslušnosti. V nepříliš pohledném utkání padl rozhodující gól v čase 64:28, tedy až v závěru pětiminutového nastavení.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Most 4:3 (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)

Do Budvar arény přijel poslední celek po základní části, takže se čekalo vítězství Jihočechů, kteří devětkrát v řadě bodovali. Jenže už úvodní minuty naznačily, že papírové předpoklady vezmou za své. Jihočeši nevyužili přesilovku a přišel trest. V polovině 11. minuty při signalizovaném vyloučení domácích rychle odjel brankář hostů na střídačku a Most v šesti lidech převahu zúročil. Od modré vystřelil Charousek a od Kuchejdy se puk nešťastně odrazil za Kůdelova záda. Na trestnou lavici chvilku poté zamířil Kotalík a Slavíček dal po pěkné kombinaci už na 0:2! Naštěstí pro Jihočechy přišel po minutě jejich kontr, Boháč zblízka pohotově bekhendem pod horní tyč snížil. Motor pak hrál další přesilovku, ale neúspěšně.

Na začátku druhé třetiny přišel třetí gólový úder hostů. Po 47 vteřinách kousek před modrou čárou v útočném pásmu Písařík napřáhl a puk skončil přesně u pravé tyče. V tu chvíli sáhli trenéři Motoru ke změně v brance, místo Kůdely šel na led Halmoši. Ten musel odolávat tlaku hostů při dvou přesilovkách, jednu pak nevyužili Jihočeši. Do konce druhé třetiny ale přece jen přišlo vyrovnání. Nejdříve v 37. minutě nešťastně upadl hostující obránce a přečíslení využil přesnou tečí Vráblík, v poslední minutě při přesilovce se před bránou prosadil Rob.

Třetí třetina, to byly místy infarktové situace! V 48. minutě hrál Motor přesilovku, ovšem po chybě Nováka upaloval sám na Halmošiho Slavíček, ale nedal. Necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou normální hrací doby jel na druhé straně sám Kotalík, jenže netrefil branku. Nedlouho poté už diváci zvedali ruce nad hlavu, jenže Ferebauer dorážku před zcela prázdnou brankou poslal mimo. A tak se šlo do prodloužení. V něm v poslední minutě jeli zcela sami na Halmošiho Nedrda s Pavelkou, ovšem prvně jmenovaný tuto superšanci totálně zazdil. A jak už to tak bývá, z následného protiútoku dorazil Platil bekhendem Růžičkovo střelu a vystřelil tak Jihočechům bod navíc.

Branky a nahrávky: 14. Boháč (Kotalík), 37. Vráblík (Rob, Skuhravý), 40. Rob (Pšurný, Skuhravý), 65. Platil (Růžička, Pšurný) - 11. Charousek, 13. Slavíček (Tauš, Hora), 21. Písařík (Smolka, Bojer). Rozhodčí: Talpa - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 3109.

České Budějovice: Kůdela (21. Halmoši) - Novák, Růžička, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř, Kotaška, Prokop - Kotalík, Pajič, Boháč - Skuhravý, Rob, Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Vaniš, Přibyl, Ferebauer.

Most: Horák - Pavelka, Charousek, Hora, Čížek, Šimon, Tůma - Bojer, Smolka, Písařík - Nedrda, Slavíček, Tauš - Zavřel, Sedláček, Kafan - Palaščák, Homer.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Pod dojmem, že jsme v posledních zápasech bodovali, byl náš vstup do dnešního utkání doslova strašný. Za prvních deset minut jsme měli snad jednu střelu, a to ještě z úhlu. Soupeř vedl zaslouženě. Pár zajímavých momentů jsme měli až ve druhé polovině prostřední dvacetiminutovky a v části třetí třetiny. Je otázka, jestli jsme si vůbec zasloužili vyhrát. Po ohromných chybách nás podržel gólman. Nechci říct, že jsme soupeře podcenili, v této sezoně jsme s ním už dvakrát padli. Hrajeme s Mostem vyrovnané zápasy.

Radek Mrázek (HC Most): Za poslední dobu jsme podali náš nejlepší výkon. Vypadá to, že když si hráči začnou plnit své povinnosti a budou je dodržovat, tak by naše výkony mohly jít nahoru. Za stavu 1:3 jsme si utkání zkomplikovali desetiminutovkou ve druhé a pětiminutovkou ve třetí třetině.