Druhou Olomouc vyprovodil Motor čtyřmi přesnými zářezy, inkasoval jen jednou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.02.2014 21:04

V předposledním kole základní části první hokejové ligy porazili dnes českobudějovičtí hokejisté druhý celek tabulky, Olomouc, s přehledem 4:1 a potvrdili tak velmi dobrou formu posledních týdnů. Základní část zakončí Jihočeši ve středu 19. 2. na ledě Havířova a pak je budou čekat boje ve skupině o udržení.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Olomouc 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

V úvodní třetině se hrál svižný hokej, domácí si vytvořili několik slibných příležitostí, ale na brankáře Halásze nevyzráli jak, Pšurný, tak Pajič. Hosté se nikam nehnali, v klidu bránili a branka žádná nepadla.

Po změně stran Hanáci přidali a hrálo se tak častěji před Halmošiho brankou. Dvakrát se Motor ubránil přesilové hře, z toho jednou dvacet vteřin hrál dokonce 3 na 5. Pak šel dvakrát na trestnou lavici, a to po zbytečných faulech, domácí útočník Skuhravý a při druhé početní výhodě hosté šli do vedení. Olomoučtí doslova rozebrali bránící čtveřici a Švaňhal už pálil do odkryté klece.
Jenže přesilovku si pak zahráli i Jihočeši a vyrovnali. Rob měl dostatek času a prostoru a střelou trefil horní růžek záhy Halászovy klece. Do přestávky pak dali domácí ještě druhý gól, znovu z přesilovky. Kotalíkovu nepovedenou střelu od modré usměrnil za záda olomouckého gólmana Pšurný.

V závěrečné třetině Motor navýšil svůj náskok nejdříve v přesilovce, kdy perfektní sólo proměnil Skuhravý a čtvrtou brankou pak soupeře definitivně dorazil Šachl.

Branky a nahrávky: 36. Rob (Kotalík, R. Pšurný), 38. R. Pšurný (Kotalík), 53. Skuhravý (R. Pšurný), 54. Šachl (Ondřej, Kuchejda) - 33. Švaňhal (Diviš). Vyloučení 6:7, využití 3:1. Rozhodčí: Hejduk - Kis, Svoboda. Diváci: 3542.

České Budějovice: Halmoši - Kotaška, Dan Růžička, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř - Kotalík, Pajič, Boháč - Skuhravý, Rob, R. Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Bárta, Přibyl, Ferebauer.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Rozhodly přesilovky. Oba týmy dělaly až naivní fauly. My jsme byli v početní výhodě produktivnější. Poslední třetinu jsme odehráli podle našich představ.

Petr Fiala (Olomouc): Domácí sehráli lépe přesilovky a byli v nich produktivnější. Byli jsme celkově málo agresivní, proto jsme prohráli. Soupeř zvítězil zaslouženě.