Další tragický výkon Motoru, doma prohrál s Kadaní, aniž by skóroval

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 25.01.2014 20:39 - Aktualizováno: 25.01.2014 20:39

Další blamáž. Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice prohráli v dnešním 43. kole první ligy doma s Kadaní 0:3. Se soupeřem, kterého by v případě výhry v tabulce přeskočili. Pokud domácí fanoušci v mrazivém počasí doufali, že se hokejem v Budvar aréně zahřejí, museli být notně opaření z výkonu, který hráči Motoru předvedli.

ČEZ Motor České Budějovice - SK Kadaň 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Jihočeši přitom nezačali špatně. Ve 4. minutě uvolnil Pšurný (přišel na hostování z Litvínova, kam naopak zamířil Skuhravý) Roba, ten však mířil vedle. V šesté minutě přišlo první vyloučení hostů, Motor odehrál téměř celé dvě minuty v útočném pásmu, ovšem pouze s přihrávkami, střelba chyběla. Jihočeši v tlaku pokračovali, ale Kostúr v pohodě jejich pokusy kryl. V polovině úvodní části přišla druhá přesilovka a její průběh jakoby předznamenal následující domácí výkon. Byl to hodně rychlý sešup dolů.

Restart mohl zařídit po přestávce Pajič, který jel po Kotalíkově přihrávce sám na brankáře, ale branku přestřelil. Na trestnou lavici pak usedl Kuchejda, minutu a půl nato dostal brankář Kůdela trest za zdržování a Kadaň hrála 24 vteřin 5 na 3. To sice nevyužila, ale v pokračující početní výhodě 5 na 4 už otevřela skóre. K vyraženému puku se dostal Chrpa a z otočky ho po ledě poslal do sítě. Hosté byli rázem na koni a zle Motoru zatápěli. V polovině zápasu došlo k nepěknému momentu. Hlava u mantinelu fauloval nic netušícího Prokopa, kterého narazil na mantinel. Dostal 5 minut plus do konce utkání, Prokop se těžce zvedal a sanitka ho posléze odvezla do nemocnice s podezřením na zranění v oblasti zad. Ani dlouhá přesilovka však Jihočechům nepomohla, za pět minut vystřelil na branku dvakrát. Následující další početní výhoda se změnila ve dvouminutové trápení.

Závěrečná dvacetiminutovka už se nesla v totální bezradnosti Motoru. Ten nevyužil další přesilovku, předtím byli neúspěšní i Kadaňští. Sedm minut před koncem šel za katr Melka, minutu a půl po něm Pajič, 31 vteřin 5 na 3 ale hosté nevyužili. Jenže stejně jako v druhé třetině se radovali v pokračující výhodě jednoho hráče navíc. Kůs poslal kotouč před branku a tam se od obránce Chmelíře odrazil do branky. Zbývaly pak tři minuty do závěrečné sirény, když byl vyloučen Prošek. Motor sáhl ke hře bez brankáře, ale inkasoval do prázdné branky potřetí a kalich hořkosti byl naplněn po okraj.

Branky a nahrávky: 28. Chrpa (Prošek, Chlouba), 56. Kůs (Hromas, Trefný), 59. Hromas. Rozhodčí: Horinek - Beneš, Krátký. Vyloučení: 7:7, navíc Kůdela (Motor) 10 minut a Hlava (Kadaň) 5 minut + OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3718.

České Budějovice: Kůdela - Jan Novák, Kříž, Kasík, Vráblík, Pavlíček, Chmelíř, Platil, Prokop - Kotalík, Pajič, Boháč - Melka, Rob, Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Kňazev, Šperger, Ferebauer.

Kadaň: Kostúr - Opalek, Pavlas, Prošek, Stehlík, Trefný, Szakal, Kopáč - Hlava, Hromas, Kůs, Mainer, Ton, Gajovský, Jíra, Jak. Novák, Chlouba, Hammerbauer, Chrpa, Hanták, L. Novák.