Motor veze ze Šumperku veledůležité vítězství

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.01.2014 21:07 - Aktualizováno: 22.01.2014 21:07

Konečně zase výhra! V dnešním 42. kole první ligy vyhráli hokejisté Motoru České Budějovice v Šumperku 4:3 a i když stále zůstávají na 13. místě, jejich ztráta na celky před nimi se zmenšila. V sobotu hostí tým trenéra Rosola doma Kadaň (17).

Salith Šumperk - ČEZ Motor České Budějovice 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

V boji o klíčovou osmou příčku tabulky, znamenající účast v play off, bylo utkání pro oba celky hodně důležité. Lépe do něj vstoupili hosté. Sice nevyužili ani jednu ze tří přesilovek, přesto šli v závěru první třetiny do vedení. Prokopovu tvrdou vstřelu od modré nešťastně tečoval za záda vlastního gólmana Štůraly Holík.

V polovině zápasu ale nastal výpadek českobudějovického týmu a během pouhé minuty a čtrnácti vteřin inkasovali hosté dvě branky. Nejprve se nadvakrát prosadil dorážkou Žálčík a krátce po něm zužitkoval přesnou Dudášovu přihrávku zpoza branky veterán Plášek. Naštěstí pro Jihočechy ani ne za minutu vyrovnal mladý Rob.

Třetí třetina se nesla z obou stran ve znamení opatrného hokeje s cílem neinkasovat. Rozhodnutí přišlo tři minuty před koncem. Melkovu střelu Štůrala pouze vyrazil před sebe a Skuhravý skóroval. Vzápětí přidal Kotalík uklidňující čtvrtý gól. Holík už pak jen korigoval na konečných 3:4.

Branky a nahrávky: 29. Žálčík (Moskal, Staněk), 31. Plášek (Dudáš), 60. A. Holík (Plášek, Haas) - 19. Prokop (Ondřej, Šachl), 31. Rob (Platil, Kuchejda), 57. Skuhravý (Melka, Rob), 59. Kotalík (Pajič, Šachl). Vyloučení 6:2, využití 0:1. Rozhodčí: Úlehla - Kis, Maštalíř.

České Budějovice: Kůdela Vráblík, Chmelíř, Kasík, Kříž, Platil, Prokop, Kotaška - Kotalík, Pajič, Boháč - Skuhravý, Rob, Melka - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Kňazev, Šperger, Ferebauer.