Motor je střelecky vyčpělý, Třebíč v Budvar aréně dominovala

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.01.2014 21:07

Bez gólů se nevyhrává. Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice dnes proti Třebíči ani jednou neskórovali a prohráli se sedmým celkem 1. ligy 0:3. Jejich zaslouženou porážku viděly čtyři tisíce diváků.

ČEZ Motor České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

V úvodní dvacetiminutovce hrál Motor už po dvou minutách přesilovku, ale bídně. Stejnou výhodu pak měli i hosté, v oslabení vyslal do úniku Pajič kolegu Boháče, ten ale sám před brankářem selhal. Další přesilovku ale už hosté využili. Puk šel po ose Malena - Dolníček - Čuřík, který kombinaci na jeden dotek zakončil dorážkou do prázdné branky.

Ve druhé třetině mohl srovnat po chybě hostujícího obránce Pajič, ale netrefil branku. Ve 33. minutě přišla pro Jihočechy druhá gólová pohroma. Kůdela sice nejdříve po Kasíkově chybě zlikvidoval střely Fořta a Vondráčka, na další pokus téhož hráče byl ale už krátký. Motor marně hledal recept na překonání brankáře Novotného a když už se to Chmelířovi poštěstilo, trefil pouze tyč.

Závěrečná část, to už byla ze strany domácích křeč a zoufalost. Třebíč si výsledek v pohodě hlídala, takže čas plynul bez nějakého většího vzrušení. Dvě minuty před koncem sáhl Motor ke hře bez brankáře, ale po jedenácti vteřinách bylo definitivně hotovo. Platil v útočném pásmu špatně rozehrál a z protiútoku dal Laš do prázdné branky třetí gól.

Branky a nahrávky: 13. Čuřík (Dolníček, Malena), 33. Vondráček (Mikeska, Fořt), 59. Laš (Přibyl). Rozhodčí: Hejduk - D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 4032.

České Budějovice: Kůdela - Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Platil, Prokop, Kříž - Kotalík, Rob, Melka - Vaniš, Pajič, Boháč - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Bárta, Skuhravý, Ferebauer - Kňazev.
Třebíč: Novotný - Malena, Bilčík, Čejka, Dietz, Dlapa, Miller, Peroutka - Laš, Kaut, Čuřík, Fořt, Mikeska, Vondráček, Čech, Kadela, Přibyl, Křivohlávek, Dolníček, Juran.

Hlasy trenérů: Petr Rosol (České Budějovice): Je to pořád stejná písnička. Když nebudeme dávat góly, nikdy nevyhrajeme. Můžeme dva nebo tři dostat, ale je třeba aspoň čtyři vstřelit. Je to jednoduchá rovnice - nedáváme branky, nezískáváme body. Naše potence je žalostná.

Kamil Pokorný (Třebíč): Po naší vysoké prohře v Olomouci si kluci sedli o samotě, my jsme s nimi také mluvili. Výsledek byl ten, že se mužstvo dneska prezentovalo způsobem hry, jaký předvádíme na venkovních kluzištích. I když soupiska Budějovic je na jména silná, zápas se nám podařilo zvládnout. Potřebujeme každý bod, abychom se dostali do play off. Kluci zápas odmakali a splnili všechno, co jsme od nich chtěli. Drželi se systému, hráli s nasazením a obětavě. Zvítězili jsme zaslouženě.