Bez gólů se nevyhrává, Motor neskóroval a prohrál s Litoměřicemi v sezoně i potřetí

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 12.12.2013 08:06 - Aktualizováno: 12.12.2013 08:07

Ve 31. kole první ligy poprvé pod novým názvem prohráli hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice včera s Litoměřicemi 0:3. V sobotu hrají Jihočeši v dalším kole v Berouně.
Premiéra trenéra Petra Rosola na domácím stadionu se tak nevydařila. Motor nedokázal ani potřetí v sezoně Litoměřice porazit a zápas to nebyl příliš pohledný.

Úvodní dvacetiminutovka plná vyloučení gólovou akci nenabídla. Velmi dobrou možnost poslat svůj tým do vedení měl Šachl a později také v přesilovce pět na tři Ondřej, ale Sedláček se vyznamenal.

Také ve druhé třetině diváci sledovali průměrné utkání. Mírně navrch měli hosté, domácím chyběl klid na hokejkách, a tak se do větších šancí příliš nedostávali. Skóre se měnilo ve 34. minutě, kdy od modré napřáhl obránce Míka a trefil přesně šibenici Kůdelovy svatyně - 0:1.

Na začátku třetí třetiny mohl vyrovnat dorážející Melka, ale nestalo se. Naopak Jihočeši po Kasíkově chybě ve 49. minutě znovu inkasovali, na 0:2 zvýšil Švagrovský. Domácí sáhli necelou minutu před koncem ke hře bez brankáře, při které inkasovali třetí gól do prázdné branky z hole ujíždějícího Čermáka.

Branky a nahrávky: 34. Míka (Bahenský), 49. Švagrovský (Procházka, Drábek), 60. Čermák (Švagrovský). Vyloučení 4:7, bez využití. Rozhodčí: Bejček - Gerát, Hynek. Diváci: 3187.

České Budějovice: Kůdela - Kasík, Kříž, Bohunický, Chmelíř, Prokop, Moravec, Kotaška, Vráblík - Kotalík, Šperger, Ferebauer - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Vaniš, Skuhravý, Bárta - Kňazev, Rob, Melka.
Hlasy trenérů - Petr Rosol (České Budějovice): Když nedáme góly, tak těžko můžeme vyhrávat. Měli jsme daleko více šancí než soupeř, ale nedokázali jsme je proměňovat. S obrannou hrou můžeme být spokojeni, ale do útoku je to špatné.

Jiří Doležal (Litoměřice): Rozhodly nevyužité přesilovky soupeře, ve kterých nás silně svíral. My jsme naopak trestali spíše z takových pološancí. Kluci podali velice zodpovědný výkon a za něj jsme si tři body zasloužili.