Hokejisté Motoru zase po delší době ví, jak chutná vítězství

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.12.2013 20:13

Rozbolavělá hokejová českobudějovická duše se dnes zase konečně dočkala bodového pohlazení, a to hned v plné výši. Hokejisté Motoru, kteří prohráli předtím pětkrát za sebou, totiž porazili v Budvar aréně Šumperk 5:2. Pohříchu do haly přišla nejslabší návštěva sezóny.

HC Motor České Budějovice - Salith Šumperk 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Jihočechům vyšel fantasticky vstup do zápasu, do vedení šli hned v 1. minutě zásluhou Kuchejdy. O čtrnáct minut později zvýšil Kotalík a ten samý hráč dal po přestávce i třetí branku domácích. Hosté snížili, ale Vaniš znovu vytáhl rozdíl ve skóre na tři góly. Dvě třetiny byli Jihočeši lepší a vedli zaslouženě. Závěrečná část však patřila hostům, kteří dali druhý gól a poté pořádně zlobili. Naštěstí pro Motor další kontaktní branka nepřišla a když sáhl Šumperk ke hře bez brankáře, Šachl do prázdné branky domácí definitivně uklidnil. Za Motor poprvé nastoupil obránce Bohunický.

Branky a nahrávky: 1. Kuchejda (Ondřej), 15. Kotalík (Skuhravý, Šperger), 21. Kotalík (Šachl), 35. Vaniš, 60. Šachl (Kříž) - 24. Půhoný (Sedlák), 41. Holík (Žálčík, Staněk). Rozhodčí: Hejduk - Klouda, Musil. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. Diváků: 2326.

České Budějovice: Kůdela - Kasík, Kříž, Bohunický, Chmelíř, Prokop, Moravec - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Kotalík, Šperger, Ferebauer - Vaniš, Bárta, Skuhravý - Rob.

Šumperk: Štůrala - Gewiese, Holík, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Starý - Půhoný, Plášek, Haas - Žálčík, Moskal, Staněk - Červenka, Skoumal, Brunec - Langr, Chomič, Cink.