Motor vyhrál vysoko, ale nebylo to zase až tak jednoduché utkání

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.10.2013 21:12 - Aktualizováno: 30.10.2013 21:12

V 17. kole první hokejové ligy porazil dnes Motor České Budějovice na domácím ledě Kadaň 6:2. Přes vysoké vítězství to však nebyl jednoduchý zápas, v 45. minutě byl zápas ještě vyrovnaný za stavu 2:2. Pak se však Jihočeši rozstříleli. Za nezvyklý jev utkání lze považovat vystoupení hostujícího útočníka Mazance, který byl hned šestkrát (!) vyloučený, z toho jednou na 2+2 minuty. Tři hráči pak obdrželi trest 5+do konce utkání.

HC Motor České Budějovice - SK Kadaň 6:2 (2:0, 0:1, 4:1)

Začátek zápasu byl hodně neurovnaný, ani jedno mužstvo nevyužilo přesilovou hru, Motor pak i druhou. Přesto šel do vedení, a to hned dvougólového, v 15. minutě, kdy se nejdříve trefil Ferebauer a 33 vteřin po něm Melka. V té chvíli to vypadalo na hladký průběh, ale opak byl pravdou.

Ve druhé třetině, která byla hodně průměrná, hosté využili přesilovou hru Gajovským a rázem ožili. Když pak na začátku poslední dvacetiminutovky domácí nevyužili dvouminutovou výhodu 5 na 3, přišel trest. Kadaň totiž v 46. minutě vyrovnala a Jihočeši byli v této chvíli psychicky hodně dole, což bylo vidět i na jejich hře. Na nohy je naštěstí postavilo další vyloučení Mazance, kdy přesilovku konečně využili obráncem Křížem. Za 46 vteřin bylo ještě veseleji po trefě Ferebauera. O dvě minuty později zvýšil Prokop a čtyři minuty před koncem při přesilovce 5 na 3 skóre uzavřel Vaniš.

Branky a nahrávky: 15. Ferebauer, 15. Melka (Bárta), 49. Kříž (Rob, Skuhravý), 50. Ferebauer (Vaniš, Melka), 52. Prokop (Ferebauer), 56. Vaniš (Prokeš, Rob) - 31. Gajovský (Chlouba), 46. Kaše (Kampf). Rozhodčí: Jílek - Šperl, Zíka. Vyloučení: 5:10 (z toho Chmelíř - Chlouba a Stehlík 5 + do konce utkání). Využití: 2:1. Diváci: 3692.

České Budějovice: Halmoši - J. Novák, Kříž, Posmyk, Chmelíř, Semrád, Prokop, Pavlíček - Kotalík, Rob, Kuchejda - Ondřej, Šachl, Skuhravý - Ferebauer, Prokeš, Vaniš - Třetina, Melka, Bárta - Přibyl.

Kadaň: Strmeň - Bartejs, Trefný, Dobrovolný, Szakal, Havel, Rutta, Stehlík, Mazanec - Hromas, Charousek, Kůs - Gajovský, Chlouba, Jíra - K. Ton, Kampf, Kaše - Hlava, Lehnert, Hammerbauer.