Dvě třetiny fanoušci Motoru trpěli, pak se ale dočkali pořádného dramatu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.10.2013 21:15

Hokejisté českobudějovického Motoru porazili v dnešním 15. kole první ligy Třebíč 5:4 po prodloužení. Nebyl to v Budvar aréně nějak krásný hokej, ale o to víc dramatičtější. S Jihočechy to nevypadalo do poloviny zápasu vůbec dobře, prohrávali o dvě branky, ale nakonec sahali po třech bodech. Třebíč však vyrovnala v poslední minutě normální hrací doby při power play. V prodloužení pak o bodu navíc pro Motor rozhodl Melka.

HC Motor České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč 5:4 (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)

Hned na úvod měli domácí přesilovku, ale ty jim vůbec nejdou, což potvrdil i další průběh zápasu, až na jednu výjimku. V 5. minutě přišla první studená sprcha. Halmoši pouze vyrazil střelu Laše a Čuřík snadno skóroval do odkryté branky. Třebíč pak doplatila na časté vyloučení a Motor vyrovnal při přesilovce 5 na 3, když Kotalíkovu střelu tečoval úspěšně Kříž. Do šaten ale šli veseleji hosté, když v předposlední minutě úvodní dvacetiminutovky ujel Posmykovi snadno od modré Fořt a blafák provedl parádně.

Motor pak sehrál špatně tři přesilovky, dvakrát se naopak v oslabení ubránil, když ho několikrát podržel Halmoši. Ve 33. minutě však přišla další chyba v obranném pásmu a Křivohlávek zvýšil na 1:3. Jihočeši hráli opravdu špatně, nic se jim nedařilo. V 39. minutě však přišel zničehonic gólový úder. Nahozený puk Falter vyrazil a Šachl zavěsil přesně pod horní tyč.

Úvodních sedm minut třetí třetiny však špatný dojem z domácí hry bohatě vynahradilo. Nejdříve sice neplatil gól Kuchejdy pro kopnutí puku (v první třetině dali neregulérní gól také hosté, byl dosažen vysokou holí), ale pak to přišlo. V 45. minutě šikovně vyrovnal mladý Rob a o dvě minuty rozjásal Budvar arénu Kotalík a dokonal obrat v zápase. Okamžitě následoval oddechový čas Třebíče. Ta minutu a 13 vteřin před koncem základní hrací doby sáhla ke hře bez brankáře a po 12 vteřinách Laš vyrovnal!

V prodloužení byla nejdříve Třebíč lepší, ovšem pak se dostali do přečíslení dva na jednoho domácí a Melka v čase 62.55 krásnou střelou do levého horního rohu Falterovy branky utkání rozhodl.

Branky a nahrávky: 8. Kříž (Kotalík, Melka), 39. Šachl (Semrád), 45. Rob (Kotalík), 47. Kotalík (Rob), 63. Melka - 5. Čuřík (Laš), 19. Fořt (Kaut, Dlapa), 33. Křivohlávek (Raška), 59. Laš (Dlapa). Rozhodčí: Pešina, Souček - Šperl, Samuel. Vyloučení: 5:8, navíc Laš 10 minut a Dolníček (oba Třebíč) 10 plus osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4.

České Budějovice: Halmoši - J. Novák, Kříž, Posmyk, Boháč, Chmelíř, Prokop, Semrád - Kotalík, Rob, Bárta - Třetina, Melka, Kuchejda - Ferebauer, Přibyl, Vaniš - Ondřej, Šachl, Skuhravý - Prokeš.

Třebíč: Falter - Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Bilčík, Čejka, Peroutka - Laš, Dolníček, Čuřík - Fořt, Kaut, Vondráček - Křivohlávek, Raška, Kadela - Čech, Horký, Paták.

Radek Bělohlav (trenér HC Motor České Budějovice): Měli jsme před sebou těžké utkání. Po sérii proher se mužstvo potřebovalo sebrat. Když pominu Mladou Boleslav, společně s Olomoucí má Třebíč nejlépe organizovaný mančaft. Po většinu zápasu jsme tahali za kratší konec. Branka na 3:2 nás ale nakopla. Třetí třetina byla až do vyrovnání z naší strany dobrá. Sice nám vítězství uteklo, ale po tomhle průběhu bychom si vyhrát za tři body ani nezasloužili. Za dva body jsme rádi, dneska zvítězil šťastnější.

Kamil Pokorný (trenér SK Horácká Slavia Třebíč): Zápas jsme měli dobře rozehraný. Za stavu 3:1, kdy domácí dali gól pouze při dvojnásobné přesilovce, jsme je měli pod vodou. Dvě minuty před koncem druhé třetiny jsme je ale nechali nadechnout, to byl klíčový moment. Další gól je povzbudil a vzápětí se dostali do vedení. Přestože jsme tentokrát měli kvůli spoustě zranění mladé mužstvo a museli jsme hrát jen na tři pětky, v power play se nám povedlo vyrovnat. V prodloužení jsme pak měli šanci jako první my, domácí však tu svou na rozdíl od nás využili a získali dva body.