► Galerie Čtyřikrát se proti Šumperku radovali Motoráci ze vstřelené branky. [Foto: Jan Škrle]

Motor doma poprvé vyhrál, Halmoši vychytal první nulu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.09.2013 21:24 - Aktualizováno: 19.09.2013 09:51

Hokejisté Motoru dnes porazili Šumperk a připsali si tak v 1. lize první domácí vítězství. Utkání však nebylo tak jednoznačné, jak napovídá výsledek.

HC Motor České Budějovice - Salith Šumperk 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Začátek zápasu vyšel Jihočechům parádně. Už ve 27. vteřině usedl na trestnou lavici Holík a v přesilovce Kotalík svojí typickou střelou od modré čáry otevřel skóre. Dvě minuty nato důrazný Ondřej zvýšil. Ovšem ani domácí gólman Halmoši se nenudil, naopak. Po druhém gólu se hosté vzpamatovali a v přečíslení dva na jednoho Halmoši poprvé, a ne naposledy, zazářil. Když v polovině páté minuty zakončil Bárta rychlý protiútok Motoru třetí brankou, vypadalo to na pořádný příděl. Jenže domácí zlehkovážněli a pustili hosty do několika přečíslení, ovšem Halmoši chytal výborně. Na druhé straně Kotalík a Třetina orazítkovali tyčku, takže se skóre v první třetině už nezměnilo.

Při vyloučení Nováka hned v úvodu prostřední části jel na Halmošiho sám Hlinka, ale i on si vylámal na strážci jihočeské svatyně zuby. Oba celky pak nevyužily přesilovku, tu další ale Jihočeši už potrestali. Od modré napřáhl Novák a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.

Ve třetí dvacetiminutovce už branka nepadla, přestože hosté měli několik velkých šancí na skórování. Na domácího brankáře si však nepřišli a ten tak zaslouženě má na svém kontě první vychytanou nulu.

Branky a nahrávky: 2. Kotalík (Novák), 3. Ondřej (Kuchejda), 5. Bárta (Semrád), 35. Novák (Moravec, Kotalík . Rozhodčí: Doležal - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 4185.

Č. Budějovice: Halmoši - Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Semrád, Kříž, Prokop - Kotalík, Skuhravý, Třetina - Bárta, Melka, Turek - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, Přibyl, Vaniš.

Šumperk: Kašík - Holík, Novotný, Sedlák, Pastor, Tesařík, Starý, Bail, Navrátil - Moskal, Plášek, Staněk - Brunec, Hulva, Hlinka - Haas, Žálčík, Červenka - Langr, Půhoný, Skoumal.

Radek Bělohlav, trenér HC Motor České Budějovice: První čtyři minuty daly ráz celému utkání. My jsme se, bohužel, až moc uspokojili a přestali jsme hrát svoji hru. Soupeř nejenže vyrovnal hru, ale začal nás i přehrávat. Na tom musíme zapracovat, protože nebýt gólmana, tak mohlo být klidně v desáté minutě vyrovnáno. Až od druhé poloviny poslední třetiny jsme hráli to, co jsme si představovali. Jsem rád, že jsme získali tři body, ale v některých fázích to bylo hodně nezodpovědné.

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: My jsme pokazili vstup do utkání a soupeř nám dal tři góly. To se pak těžko otáčí. Pak jsme se srovnali, měli jsme nějaké šance a dokonce i samostatné nájezdy, ale bohužel jsme neproměnili a to se pak podepsalo na tom, že jsme prohráli 0:4.

Ostatní výsledky: Benátky - Havířov 2:3, Most - Jihlava 2:5, M. Boleslav - Litoměřice 7:1, H. Brod - Třebíč 2:4, Ústí - Beroun 3:4, Olomouc - Kadaň 4:1.