► Galerie Domácí hokejisté dobývali hostující branku marně. [Foto: Arnošt Máče]

Motor před fantastickou návštěvou podlehl Rebelům z Havlíčkova Brodu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 11.09.2013 21:08 - Aktualizováno: 11.09.2013 22:19

Fantastická návštěva 5814 diváků, skvělá atmosféra, přesto na konci utkání smutek. Historicky první mistrovský zápas nově vzniklý HC Motor České Budějovice totiž prohrál. V úvodním kole 1. Ligy prohráli Jihočeši v Budvar aréně s HC Rebel Havlíčkův Brod 0:3 (0:0, 0:2, 0:1).

Motor ale vůbec nepodal špatný výkon, naopak. Doplatil však na mizernou koncovku. Při velkém množství šancí buď skvěle zasáhl 19letý brankář hostů Dolejš, nebo puky o chlup míjely tyče jeho klece. Již ve 3. Minutě měl velkou šanci Vaniš, o minuty později hráli domácí první přesilovou hru. Vyšla však naprázdno, stejně jako ostatní, z toho jedna 4 na 3 a jedna půlminutová 5 na 3. Ovšem i domácí gólman Halmoši se měl v úvodní často co otáčet, zasahoval skvěle například proti Maliníkovi v 16. minutě. Do šaten se tak šlo po první třetině za bezbrankového stavu.

A hned po přestávce přišel pro domácí šok. Moravec špatně vyhazoval puk, ten na modré zachytil Kolafa, poslal ho před branku a Havel se štěstím otevřel skóre. O tři minuty později bylo ještě hůře. Rebelové podnikli rychlý výpad a Dvořáček přesnou střelou k levé tyči zvýšil. Chvíli pak Motoru trvalo, než se oklepal. Pomohla mu k tomu i přesilovka 4 na 3, kdy už se zdálo, že přijde snížení, ale Dolejš svůj tým výrazně podržel.

Třetí třetina, to bylo bušení Jihočechů do havlíčkobrodské obranné zdi v čele s Dolejšem. A navíc - hosté zvýšili snad z prvního útoku v závěrečné části. Zaplněná Budvar aréna si přála alespoň jeden gól v hostující brance, ale Jihočechům dnes večer zkrátka nebylo přáno. Jejich zmar mohl navíc navýšit Havel, který ale v 59. minutě neproměnil trestné střílení.

Branky a nahrávky: 21. Havel (Polodna, Kolafa), 24. Dvořáček (Maliník), 46. Maliník (Dvořáček, Štěpánek). Rozhodčí: Souček, Schmejkal - Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváků: 5814.

HC Motor České Budějovice: Halmoši - Posmyk, Vráblík, Novák, Moravec, Chmelíř, Pavlíček, Prokop - Kotalík, Skuhravý, Kuchejda - Třetina, Melka, Mavrojanidis - Bárta, Šachl, Ondřej - Ferebauer, Přibyl, Vaniš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš - Kolafa, Novotný, Drtina, Vágner, Semrád, Korim, Zítka - Havel, Polodna, Semorád - Rytnauer, Endál, Berger - Štěpánek, Dvořáček, Maliník - Milfait, Stehlík, Chlubna.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor ČB): Hosté měli v první třetině dvě gólovky. Pokud by je proměnili, zápas se mohl vyvíjet jinak. Na začátku druhé třetiny jsme udělali dvě skutečně hrubé individuální chyby, což rozhodlo. A navíc nedáváme góly. To je naše velká bolest.

Jiří Mička (Havl. Brod): Přežili jsme úvodní tlak domácích a v úvodu druhé třetiny jsme dvěma góly rozhodli. To byl klíčový moment zápasu. Budějovice pak měly obrovské šance, ale asi jim nebylo přáno dát gól.