Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Dynamo na Liberec nemělo, ten mu nasázel čtyři góly

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.04.2012 20:36

Ostudný výkon, nehodný posledním výsledkům, předvedli dnes ve 27. kole Gambrinus ligy fotbalisté Dynama České Budějovice. Na svém stadionu přivítali ligového lídra z Liberce, kterému podlehli 0:4, tedy stejně jako na podzim na severu Čech.

Přitom to na začátku zápasu na debakl vůbec nevypadalo. V 5. minutě odvrátil Řepka hlavou roh a do protiútoku se hnal Řezníček. Finální přihrávku do vápna však zkazil. Při druhém rohu hosté poprvé zahrozili, ale Šural kromě Daňka přehlavičkoval i branku. První klíčový okamžik přišel ve 22. minutě. Ve vápně se uvolnil Breznaník, Řepka ho srazil a rozhodčí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Štajner a i když si Daněk na míč sáhl, ten skončil v síti. O 20 minut později přišla další výborná akce Liberce, kterou Rabušic zakončil dorážkou nad branku.

Skóre se tak měnilo až po přestávce. Po hodině hry zahrávali hosté přímý volný kop z dobrých 30 metrů a Bosančič se trefil přesně k pravé tyči, čímž bylo o výsledku definitivně rozhodnuto. "Dohánět dvougólové manko proti takovému soupeři bylo už těžké," přiznal po zápase obránce domácích Brezinský.

Pravdou však je, že Jihočeši, možná pod dojmem toho, že se v minulém kole definitivně zachránili, byli hodně pasivní a proti běhavějšímu soupeři působili velmi laxně. Trest přišel zanedlouho. V 69. minutě to byl znovu Bosančič, který nejdříve naznačil přihrávku doprava, čímž zmátl celou domácí obranu. Poté si balon posunul na levačku a perfektním lobem znemožnil špatně postaveného Daňka.

"Takové góly, jako druhý a třetí, dostávat nemůžeme a brankář Daněk na nich měl velký podíl," zlobil se po zápase trenér Cipro.

Dílo jihočeské zkázy dokončil pět minut před koncem střídající Hadaščok. Štajner ho bezvadně uličkou vyslal do sóla a Hadaščok se střelou mezi Daňkovy nohy nemýlil.

Poločas: 0:1 , Branky: 60. a 68. Bosančič, 22. Štajner z pen., 85. Hadaščok, ŽK: Řezníček, Javorek, Machovec - Breznaník, Rozhodčí: Drábek - Wilczek, Páral. Diváků: 3337.

Dynamo: Daněk - Krajčík, Řepka, Brezinský, Machovec - Klesa (84. Wermke), Rýdel (72. Petráň), Javorek, Sandro, Němec (58. Hudson) - Řezníček.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Šural, Janů, Bosančič (86. Ndemen), Štajner, Breznaník (77. Hadaščok) - Rabušic (87. Musiol).

Trenéři po utkání: František Cipro (Dynamo): Vítězství Liberce bylo zcela zasloužené. Chtěli jsme ho více potrápit, ale hosté ovládli hru hlavně uprostřed hřiště. Hráli jsme proti nejlepšímu týmu ligy, ale takové góly, co jsme dneska dostali, to se nemůže stávat. A jestli byli hráči uspokojení tím, že jsme již zachránění? To nevím, do hlav jim nevidím.

Jaroslav Šilhavý (Liberec): Jsem moc za vítězství a ještě takovým rozdílem. O výsledku rozhodla podle mě druhá branka, pak už jsme měli zápas pod kontrolou.