Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

V Liberci nemělo Dynamo nárok, odvezlo si čtyřbrankový příděl

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.11.2011 18:04

Pouhých pětadvacet minut mohli v dnešním zápase 13. kola Gambrinus ligy fotbalisté českobudějovického Dynama pomýšlet v Liberci proti místnímu Slovanu na bodový úspěch. V té chvíli poprvé inkasovali a nakonec prohráli 4:0, a to lze ještě říct, že "jen", protože domácí mohli dát branek mnohem víc. Rozhodnuto přitom bylo již v poločase.

Liberec, před dnešním zápasem druhý celek tabulky, tak splnil jasnou roli favorita, i když v letošním ročníku se mu zatím více dařilo na cizích hřištích než před vlastním publikem. Proti Jihočechům však Severočeši nepřipustili žádné překvapení a výborným výkonem a čtyřmi brankami potěšili domácí fanoušky. Z hostů zaslouží pochvalu i přes inkasované čtyřpóly brankář Křížek, jenž několika zákroky zachránil Dynamo ještě před větší nadílkou.

Poločas: 3:0. Branky: 25. Breznaník, 38. Gebre Selassie, 42. Nezmar, 66. Štajner. Rozhodčí: Adámek - Slavík, Paták. ŽK: Petráň. Diváků: 3988.

FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karisik, Fleišman - Šural (80. Rilke), Vácha, Janů (71. Bosančič), Breznaník - Štajner, Rabušic (74. Hadaščok).

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec - Klesa, Otepka (79. Němec), Javorek, Sandro (46. Pecka) - Hudson (56. Petráň) - Stráský.