Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Dynamo uhrálo s Plzní remízu, získaný bod je velmi cenný

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 24.09.2011 00:06 - Aktualizováno: 24.09.2011 00:07

Málokdo by to asi čekal, ale je to tak. Fotbalisté Dynama však včera večer proti favorizované Plzni zabojovali a získali velmi cenný bod za remízu 0:0.

Západočeši přitom nastoupili v nejsilnější možné sestavě, protože další utkání Ligy mistrů hrají až příští středu, tak trenér Vrba neměl důvod někoho šetřit. Za domácí nastoupil od začátku zápasu Javorek, jenž přišel v týdnu ze Sezimova Ústí, další posila Brezinský, hráč Plzně, nesměl na základy dohody klubů k utkání vyběhnout. A začátek zápasu byl pro domácí hodně smolný - již ve 2. minutě se zranil obránce Bakala a musel tak střídat. Na jeho post pravého obránce se posunul Novák a střídající Horejš se postavil na stopera. První šanci skórovat měli hosté v páté minutě, ale Bakoš z velkého poslal míč vysoko nad bránu. O čtyři minuty později zahrávala Plzeň již druhý rohový kop, po něm mířil vedle Rajtoral. Udeřit ale mohlo i na druhé straně. V 19. minutě udělal po Ondráškově centru minelu Rajtoral, ale Sandro si dal míč daleko od nohy a poté jen zblízka napálil včas vyběhnuvšího gólmana Čecha. Velká šance hostů přišla po půlhodině hry. Po rozehraném rohovém kopu vystřelil tvrdě Pilař, ale nejlepší hráč zápasu, brankář Křížek, skvěle vyrazil a ještě stačil míč skrýt před dotírajícím Bakošem.

Druhý poločas nabídl stejný obrázek hry jako poločas první. Plzeň sice měla více ze hry, ale domácí měli perfektně zorganizovanou obranu, takže favorita do šancí nepouštěli. A když už se tak stalo, byl tu výborný křížek. Vyznamenal se především devět minut před koncem, kdy se před ním objevil Jiráček, ale českobudějovický gólman jeho střelu vyrazil na roh. Utkání tak skončilo bez branek a zejména pro domácí je bod velmi cenným ziskem.

ŽK: Klesa, Otepka – Petržela, Darida, Limberský. Rozhodčí: Mikel - Filípek, Santarius. Diváků: 3295 vydaných vstupenek.

Dynamo: Křížek - Bakala (5. Horejš), Novák, Lengyel, Machovec - Klesa (65. Hudson), Otepka, Javorek, Čirkin, Sandro - Ondrášek (90. Stráský).

Plzeň: Čech - Limberský, Čišovský, Bystroň, Rajtoral - Petržela (87. Hora), Horváth, Jiráček, Kolář, Pilař (71. Darida) - Bakoš (64. Ďuriš).

Hlasy po utkání: Pavel Horváth: Bylo to těžké utkání, ale měli jsme dost šancí na to, abychom vyhráli. Měli jsme dát gól na začátku utkání a byl by to pak úplně jiný zápas. Byli jsme jasně lepší a je naše chyba, že máme jen bod. Takový je ale fotbal.

Petr Javorek: Byl jsem před zápasem nervózní, přeci jen je to první liga. S prvním odehraným balonem ale nervozita zmizela a myslím si, že jsem to zvládl. Bod je pro nás v situaci, v jaké jsme, dobrý. Připravovali jsme se na brejky Plzně a to se nám podařilo pokrýt.

František Cipro (trenér Dynama): Plzeň měla naprosto logicky daleko více ze hry. V současné situaci proti ní nemůžeme hrát otevřený fotbal nahoru dolu. Plzeň je v současné chvíli úplně někde jinde. Remíza to byla ale spravedlivá, my jsme měli nějaké gólové šance a na naší straně také Křížek chytil dva góly. S jiným soupeřem bych s domácí remízou asi spokojený nebyl, ale se současnou Plzní musím být spokojený. Asi jako kterýkoliv jiný tým v české lize. Mrzí mě zranění Bakaly, má přetržené vnitřní vazy v koleni, to bude asi na dlouho.

Pavel Vrba (trenér Plzně): Myslím, že ta remíza je dnes spravedlivá. My i Budějovice jsme měli po dvou nebo po třech gólových příležitostech. Oba týmy mohly ten zápas otočit na svojí stranu. Samozřejmě jsem zklamaný, protože jsme měli více ze hry, měli jsme častěji míč pod kontrolou, ale nedokázali jsme si vytvořit dostatek příležitostí. Hráli jsme v útočné fázi velice pasivně a nedokázali jsme se přes dobře zorganizovanou obranu domácího týmu prosadit. I naše střelba ze střední vzdálenosti byla špatná, protože když máme pět nebo šest střel a všechny letí deset metrů nad bránu, tak tím soupeře opravdu ohrozit nemůžeme.