Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

V bídném duelu remizovalo Dynamo s Baníkem 0:0

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 11.09.2011 20:14 - Aktualizováno: 11.09.2011 20:18

V zápase bodově chudých, konkrétně po pěti kolech bezbodových, remizovalo dnes Dynamo s ostravským Baníkem 0:0. Oba dva tak získali svůj první bod v nové sezóně, ale z fotbalu bolely oči, hráči toho divákům příliš neukázali.

V 11. minutě Rýdel vysunul Klesu, ten vrátil Bakalovi a po jeho přihrávce střílel slabě Otepka do rukou hostujícího brankáře. V 34. minutě chyboval Halama, Baník šel do protiútoku, ale Svěrkoš zakončil slabě. O dvě minuty později měl vyloženou šanci Klesa, ale trefil vybíhajícího gólmana. Před koncem poločasu pak přišel Čirkinův zmar, kdy místo prázdné branky trefil pouze levou tyčku...

Po přestávce přišel pro Baník špatný okamžik v 60. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Malcharek a domácí měli půl hodiny převahu jednoho muže. Třikrát pak pálil Stráský, ale pokaždé nad. V 80. minutě z dobrých 25 metrů napřáhl Čirkin, ale míč proletěl těsně vedle levé tyče. Ve druhé nastavené minutě z avizovaných čtyř pak mohl přijít pro domácí totální šok - na půli chyboval Halama a na Křížka běžel sám Kraut, který se však ukvapil, místo toho, aby šel s míčem ještě dál, vystřelil a trefil břevno!

ŽK: Halama, Stráský, Ondrášek - Malcharek, Zawada, Droppa, Marek. ČK: 60. Malcharek, Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Urban.

Dynamo: Křížek - Bakala, Lengyel, Halama, Machovec, Klesa (62. Jasanský), Rýdel (41. Stráský), Otepka, Čirkin, Hudson (83. Sandro), Ondrášek.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Malcharek, Vomáčka, Marek, Zawada - Poliaček, Lukeš, Droppa, Šenkeřík (63. Cverna), Svěrkoš (83. Ferenčík), Kraut.

Hlasy po utkání: Zdeněk Křížek (Dynamo): Mám samozřejmě rozporuplné pocity, protože jsem udržel čisté konto, ale stejně jsme nevyhráli. Nakonec jsme měli v poslední minutě štěstí, že jsme nepřišli i o ten jediný.
Dominik Kraut (Ostrava): Před zápasem bychom bod brali, ale teď jsme po té mojí zahozené šanci zklamaní, mohli jsme bodovat naplno.

František Cipro (trenér Dynama): "Pokud se na to utkání zpětně dívám, tak si myslím, že mělo svůj náboj a že bylo kvalitní. Dalo se na to koukat a určitě to nepřipomínalo souboj dvou celků, které se nacházejí v pozicích, v jakých nyní jsou. Co se týká našeho výkonu, tak jsem trochu zklamaný, že jsme dnes nevyhráli. Klukům nelze absolutně nic vytknout, hráli jsme dnes výborně, a to především ve druhém poločase. Jenže nás zklamala koncovka, kdy jsme nedokázali proměnit ty nejvyloženější příležitosti."
Pavel Malura (trenér Ostravy): "Budějovice měly před zápasem nula bodů, ale věděli jsme, že nás čeká nesmírně těžký soupeř. Ve všech zápasech, ve kterých ho viděl, nehrál určitě špatně, spíše naopak. Obávali jsme se především toho kvalitního útoku, který Budějovice mají. Ten se nám naštěstí podařilo během utkání celkem eliminovat a po tom vyloučení jsme to tady hráli skutečně na vůli. Nakonec se nám podařilo vybojovat bod, se kterým můžeme být samozřejmě spokojeni. Sice jsme měli v poslední minutě velkou šanci a mohli jsme vyhrát, ale i soupeř měl mnoho šancí a zápas tak mohl skončit jakkoliv. Pro nás je to plusový bod a jsme rádi, že ho máme."