Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Tragické Dynamo Jablonec nemilosrdně ztrestal, Jihočeši utrpěli debakl 1:5

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.08.2011 21:25

S cílem konečně bodovat nastupovali dnes fotbalisté Dynama proti Jablonci. Místo prvních bodů však přišlo to, co neočekával snad ani největší pesimista - Jihočeši utrpěli debakl 1:5 a na jejich bodovém kontě se tak nadále píše nula. Šokujíci prohra však byla zasloužená, protože výkon, jaký předvedli, byl zkrátka zoufalý.

Severočeši šli do vedení ve 12. minutě, kdy Jarolím z dobrých 25 metrů napálil břevno a nikým nehlídaný Kopic snadno do prázdné brány otevřel skóre. O osm minut později svitla domácím naděje. To krásně z pravé strany nacentroval Bakala a kanonýr Ondrášek vyrovnal. Tři minuty před poločasem však dal poprvé o sobě vědět kanonýr na druhé straně, kterým je David Lafata. Kučera nedosáhl na Kopicův centr a odchovanec Olešníka poslal hlavou Jablonec znovu do vedení.

Ihned po přestávce měl na kopačce vyrovnání Čirkin, ovšem z malého vápna přestřelil. A to bylo ze strany domácích vše.. V 53. minutě vyrobil na půli hrubku střídající Horejš, nastřelil protihráče a míč se dostal k Lafatovi. Před ním neustále ustupoval Lengyel a Lafata měl tak dost času na to, aby placírkou přesně zamířil k levé tyči - 1:3. Hosté měli další vyložené čance, ale gól dali až v 74. minutě. To Vaněk nádherně vysunul dopředu Kovaříka, který přeloboval vyběhnuvšího Kučeru. Debakl pak dokonal svým třetím gólem v 90. minutě Lafata, pro kterého to byl druhý hattrick v řadě. To už někteří diváci nevydrželi a houfně opouštěli před závěrečným hvizdem ochozy Střeleckého ostrova.

Poločas: 1:2. Branky: 20. Ondrášek - 12. Kopic, 42., 54. a 90. Lafata, 75. Kovařík , ŽK: Lengyel, Čirkin, Novák, Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Nádvorník.

Dynamo: Kučera - Bakala (78. Sandro), Lengyel, Novák, Vulin (46. Horejš) - Hudson, Čirkin, Otepka, Jasanský (52. Stráský) - Ondrášek, Klesa.

Špit - Zábojník (82. J. Štochl), Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (79. Třešňák), Loučka, Jarolím (76. Eliáš), Vaněk, Kovařík - Lafata.

Hlasy po utkání:
Pavel Novák (Dynamo): To je opravdu vysoká porážka, na to lze těžko něco říct. Jablonec byl lepší, nepůjčil nám míč, my jsme jenom běhali.
Martin Jasanský (Dynamo): Nebylo to radostné utkání, potřebovali jsme bodovat a místo toho přišel debakl.

Jan Kovařík (Jablonec): "Nečekali jsme nic lehkého, ale poradili jsme si velmi dobře. Výborně jsme kombinovali, domácím ubývaly síly a to se projevilo. V Českých Budějovicích jsem před časem působil půl roku a rád na to vzpomínám."

David Lafata (Jablonec): "Dlouho jsme tady nevyhráli a konečně to zlomili. Já mám teď střelecké štěstí a na Budějovicích bylo vidět, že jsou v krizi."

Trenéři: Jiří Kotrba (Dynamo): "My jsme měli šanci ještě za stavu 2:1 v první minutě druhého poločasu. Tam kdyby to Čirkinovi přeci jen spadlo, tak jsme pak nemuseli hrát tak otevřeně. Pro Jablonec to samozřejmě byla obrovská výhoda, protože má schopné hráče do rychlého brejku. Čím více jsme se potom snažili, tím hůře. Všichni pak viděli, že třeba pátá branka tam do naší brány doskákala úplně sama. Pro naše hráče to byl potom zmar. Přestože jsme si nějaké šance vytvořili, tak směrem dozadu je to v domácích zápasech hodně špatné."

František Komňacký (Jablonec): "My jsme chtěli navázat na solidní výsledky z poslední doby a myslím si, že se nám to podařilo. Na Budějovice jsme se poctivě připravovali, protože jsme věděli, že směrem dopředu jsou na tom domácí nyní dobře. Utkání jsme rozehráli dobře, šli jsme do vedení, jenže sami jsme si to dost zkomplikovali tou obdrženou brankou po takové jedné chybě v naší obraně. Až druhý gól nás uklidnil a vnesl klid na naše kopačky. Věděli jsme, že ve druhém poločase budou domácí trochu riskovat, a proto jsme po hráčích chtěli, aby dobře bránili a také abychom chodili do rychlých protiútoků, protože si myslím, že v současné chvíli jsou Budějovice směrem dopředu silnější než v obraně. Vytvořili jsme si poměrně hodně šancí a zápas jsme mohli rozhodnout i dříve. Třetí gól definitivně rozhodl."