Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Dynamo prohrálo i s Bohemians 1905, v lize ještě nemá ani bod, to je tragické

ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA - 21.08.2011 19:09

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v dnešním zápase 4. kola Gambrinus ligy českobudějovické Dynamo 2:1 (1:0) a Jihočeši tak stále nezískali ani bod. To není už jen velká nepříjemnost, ale značný průšvih a bude zajímavé, jak se k tomu postaví vedení klubu.

I přes obdrženou branku byla první půle zcela vyrovnaná, hra se přelévala z jedné strayn na druhou a bylo k vidění několik šancí. Hned ve 2. minutě unikal po pravé straně Klesa, kterého zastavil Lukáš a hosté kopali první roh. Po něm se dostal k hlavičce Vulin, ale dal nad branku. O čtyři minuty později dostal od Hudsona skvělou přihrávku Ondrášek, ale ve vápně míč zpracoval mizerně a nic z toho nebylo. V 9. minutě nádherně vypálil Bálek, Kučera však vyrazil. Stejně dobře zasáhl o tři minuty později, kdy Moravec mířil k levé tyči. A v 17. minutě už už zvedali ruce nad hlavu Jihočeši - Hudosn se parádně uvolnil a z 18 metrů tvrdě vypálil, Sňozík se za míčem pouze ohlédl, ovšem ten rozezvučel břevno branky! Tři minuty nato odešel ze hřiště zraněný kapitán hostů Horejš, místo něj přišel Bakala. Ten se postavil na post pravého obránce, na stopera se posunul Novák. Skóre se měnilo ve 28. minutě. Po autovém vhazování Bálek přiťukl za vápno Bartekovi a ten bombou do šibenice nedal Kučerovi šanci - 1:0. Do poločasu se pak už nic významnějšího na hřišti neudálo.

Vstup do druhé půle však vyšel Jihočechům parádně. Velmi dobře hrající Klesa od půlky vzal v 47. minutě míč, nikdo ho nedokázal zastavit a svůj únik zakončil střelou z osmi metrů mezi Sňozíkovy nohy - vyrovnáno na 1:1! Radost hostů však trvala pouhé tři minuty. To nechali trestuhodně proniknout až před Kučeru Barteka a ten k levé tyči převážil misku vah na stranu Klokanů - 2:1! Dynamo se poté snažilo domácí zatlačit, ale kromě trestného kopu Otepky (62.), který tečován skončil těsně vedle levé tyče, si žádnou příležitost k vyrovnání nevytvořilo a z Prahy tak letos i podruhé (před 14 dny hrálo s Duklou na Julisce) odjelo bez bodového zisku…

Branky: 28. Bartek, 50. Bartek - 47. Klesa. Rozhodčí: Mikel - Košec, Marek. ŽK: Žižka, Škoda, Růžička, Cseh - Hudson, Otepka, Klesa. Diváků: 2218.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Žižka (69. Růžička) - Moravec, Budínský (85. Cseh), Borek, Bartek - Škoda, Bálek (74. Nešpor).

SK Dynamo Č. Budějovice: Kučera - Novák, Lengyel, Horejš (20. Bakala), Vulin - Hudson, Rýdel (78. Chirkin), Otepka, Sandro (56. Stráský) - Klesa - Ondrášek