Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Po kanonádě Dynamo podlehlo Spartě o dva góly

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 01.08.2011 04:58

Velmi dobrý zápas viděli dnes diváci na Střeleckém ostrově, kde domácí Dynamo přivítalo v prvním kole Gambrinus ligy pražskou Spartu. V utkání bohatém na branky vyhráli hosté 2:4 (0:1).
Skóre otevřel tři minuty před přestávkou Vacek. Jihočeši se hodně rozčilovali, protože v tu chvíli leželi na trávníku hned dva jejich fotbalisté a hrálo se dál... Rozhodčí přitom po faulu na domácího Klesu nechal výhodu, po ataku na Nitrianského však zůstala arbitrova píšťalka němá a Sparta rychlý protiútok zužitkovala k vedení.

Brzy po přestávce hostující stoper Zápotočný po pátém rohu hostů s přispěním teče Lengyela šťastně zvýšil. Vzápětí však Ondrášek vrátil Jihočechy zpátky do hry. Ten zakončil z metru nekompromisně akci, při které Otepka vyslal dopředu Nitrianského a jeho střílený přízemní centr přesně našel střelce Ondráška. Jedenáct minut nato však po Sionkově centru znovu Vacek trefil hlavou a zvýšil opět na rozdíl dvou gólů. Snížit mohl Klesa, který šel ze strany sám na Blažka, ale místo střely hledal Ondráška, jenže ten v momentu, kdy mohl střílet, uklouzl... Po skvělé individuální akci se pak gólově prosadil i kanonýr Kweuke a domácím hrozil debakl. Jeden gól ještě padl, ale do branky Pražanů. To se parádně trefil z přímého kopu z hranice velkého vápna Otepka.

Poločas: 0:1 , Branky: 55. Ondrášek, 83. Otepka - 42. Vacek, 52. Zápotočný, 66. Vacek, 79. Kweuke, ŽK: Rýdel - Řepka, Rozhodčí: Paták - Košec, Pospíšil. Diváků: 6029 vydaných vstupenek.

Dynamo: Kučera - Novák (76. Pecka), Horejš (K), Lengyel, Nitrianský - Rýdel, Otepka, Čirkin (86. Benát), Klesa (88. Němec) - Stráský, Ondrášek.

Sparta: Blažek – Vidlička, Řepka, Zápotočný, Pamic – Sionko (86. Mareš), Matějovský (K), Hušek, Vacek, Juhar (78. Podaný) - Kweuke (90. Kerič).

Hlasy po utkání: David Horejš (Dynamo): Sehráli jsme určitě dobrý zápas, který se musel divákům líbit. Dostali jsme smolné góly, Sparta byla produktivnější a šťastnější.

Kamil Vacek (Sparta): V Budějovicích se nám poslední dobou nedařilo a proto jsme rádi, že jsme tady vyhráli. Domácí opět potvrdili, že jsou nebezpeční. Oproti loňsku jsme body na začátku ligy neztratili, což je velmi dobře.

Jiří Kotrba (trenér Dynama): "Řekl bych, že to bylo velice kvalitní utkání. Přesto, že jsme prohráli, jsme se snažili hrát fotbal a být Spartě rovnocenným soupeřem. Sparta dávala krásné góly, ale pro nás to byly nešťastné situace. U prvního gólu jsme byli ve výhodě, ale ztratili balón. Druhý gól byl po teči, třetí Kamil Vacek trefil o tyčku. Čtvrtý gól Kweuke trefil nádherně šibenici, ale naši stopeři v té době špatně vyhodnotili situaci a nechali ho hrát. V šancích, ve kterých Sparta dávala góly, jsme my selhali, a to musíme zlepšit.

Jozef Chovanec (trenér Sparty): "Devět vstřelených branek ve dvou zápasech je potvrzení zlepšené práce v koncovce, na které jsme hodně pracovali během letní přípravy. Chceme po hráčích, aby byli důraznější, agresivnější a funguje to. Dvougólový Kamil Vacek navázal na minulý zápas se Sarajevem, ale také na svou dobrou formu během celé letní přípravy. Hraje uvolněně a fotbal ho baví. Je radost sledovat jeho hru oproti dřívější době, kdy hrál více svázaně. Je jen dobře pro něj, že si uvědomil, že umí dávat branky a pracuje na tom"