Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Bod z Brna zajistil Dynamu účast i v příští prvoligové sezóně

ČESKÉ BUDĚJOVICE/BRNO - 17.05.2011 10:11

Dvě kola před koncem letošní sezóny si mohou fotbalisté českobudějovického Dynama zhluboka oddychnout, protože mají již jistou účast i v příštím prvoligovém ročníku. Ve 28. kole Gambrinus ligy remizovali v pondělí na hřišti Zbrojovky Brno 1:1, a protože Příbram prohrála na Slavii 3:2, Jihočeši se již nemohou dostat do sestupových vod. Důležitou branku v jihomoravské metropoli vstřelil v závěru prvního poločasu z pokutového kopu Rudolf Otepka.

Vše podstatné se událo v první půli. Její velkou část ovládaly Budějovice. Po půlhodině hry si však dal hostující Simič vlastní gól a Brno se velmi lacino dostalo k vedení. Tato chvíle nastartovala do té doby nevýraznou Zbrojovku a výsledkem bylo nastřelené břevno Rabušice. Domácí si však nepohlídali závěr poločasu, kdy naprosto zbytečně stáhl ve vápně Hudsona Pejič a z penalty vyrovnal Otepka. Ve druhém poločase pokračovali hosté ve velmi dobré hře a křečovití domácí se k ničemu nedostali. Konečná remíza a prohra Příbrami se Slavií tak znamená definitivní záchranu Jihočechů v nejvyšší soutěži. O druhém sestupujícím (prvním je Ústí nad Labem) tak hodně napoví vzájemný duel Příbrami s Brnem tento víkend.

Poločas: 1:1. Branky: 26. Simič vlastní - 45. Otepka z pen.. ŽK: Pejič, Střeštík, T. Došek - Vulin, Otepka,Chirkin. Rozhodčí: Drábek - Slavík, Pospíšil. Diváků: 1826.

Zbojovka: Bureš - Pejič (46. Hamouz), Pašek, Mitrovič (55. Simerský), Pernica - Valenta, Střeštík, Rýdel, Přerovský (73. T. Došek) - Kalabiška, Rabušic.

Dynamo: Kučera - Laštovka, Simič, Lengyel, Vulin - Hudson (90. Pecka), Chirkin (88. Černák), Otepka, Nitrianský - Ondrášek (77. Mezlík), Stráský.