Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Již na Silvestra budou moci diváci zhlédnout třetí a poslední díl Babovřesek

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 29.12.2014 11:44


Již na Silvestra budou moci diváci vidět třetí pokračování komedie Babovřesky, a to v síti multikin Cinestar. V tom českobudějovickém bude tato speciální předpremiéra komedie Zdeňka Trošky promítána v 13.40 a 19.50 hodin. Oficiálně je přitom premiéra posledního dílu nové trilogie naplánována na 22. ledna 2015.

Do té doby uvidí milovníci pravého "troškovského" humoru příběh fiktivní vísky Babovřesky už od začátku ledna v předpremiérách v českých a moravských městech. V Českých Budějovicích (Cinestar) konkrétně v pátek 9. 1. 2015 od 19.00 a 19.30, o den později je pak v plánu produkce v Týně nad Vltavou.

"Do třetice všeho dobrého a zlého se tak vydáme do Babovřesek podívat se na to, co že zase univerzální drbna Horáčková se svým company a dalšími hrdiny vymyslí. Pro některé bude možná překvapením, že všechno dopadne tak trochu jinak, než by očekávali," naznačuje Zdeněk Troška.

Babovřesky 3 vznikaly letos v létě jak v jižních Čechách, tak v Turecku. Záběry právě od moře jistě diváky v kinech rozesmějí, protože "babovřeské BBC", jak přezdíváme univerzální drbnu Horáčkovou a jejích šest kolegyň, uvidí diváci ve velmi netradičním pojetí.

"Při natáčení právě těchto scén jsme si všichni užili opravdu velkou legraci a speciálně na tohle se mohou milovníci Babovřesek těšit. Celá zápletka, do které vstoupí i některé nové postavy a některé se vrátí, bude ale také opět velmi zajímavá, napínavá a úsměvná. Chceme diváky pobavit, chceme, aby si odpočinuli od každodenních starostí. No a někteří se v tom možná zase poznají," říká s úsměvem Zdeněk Troška.

V Babovřeskách 3 se kromě jiných znovu objeví cikánka Aranka (Lucie Bílá), která se svým početným příbuzenstvem přijde na faru pokřtít své 11. dítě. Zatímco u zápisu ke křtu byl mladý, nesmělý farář Šoustal, teď narazí na nerudného velebníčka Zbigniewa Krapuščinskeho a bude hodně veselo. Troška totiž do scénáře zakomponoval i skupinu romských dam, která přijde pokřtít dítě. Kolegyně Aranky vzešly z konkurzu. Připravovat se Lucie Bílá prý nijak zvlášť nemusela.

"Vždyť já takové role hraju pořád a hraju je ráda. A jsem Zdeňkovi vděčná, že mi zavolal, protože mu můžu poděkovat za to, co pro diváky dělá, moc si ho vážím. Točí krásné filmy a pohádky, má neskutečný cit pro přírodu a pro laskavé příběhy," řekla Lucie Bílá.

Filmaři avizovali, že ztvární luxusní, ale "ostrou" cikánku. "Bála jsem se, abych nepoužívala zbytečně moc vulgarismů, ale ostrá žena jsem. Ve filmu jsem kápo skupiny," říká mnohonásobná Zlatá slavice.

Na place a v ději se potkala s novým babovřeským farářem Zbygniewem Krapuščinskim (Tomáš Trapl), který do Babovřesk přijíždí, aby "zpustlé" babky napravil. Co ho čeká při návštěvě Romek, si nedokázal představit ani při nejbujnější fantazii.

Rozruch do příběhu vnese i další nová postava filmu "Nesmysl", tedy doktorka, docentka Dočistilová (Tereza Bebarová), manželka vrchního kontrolora z ministerstva Dodo Dočistila (Bronislav Kotiš). O humorné scénky, hlášky a zápletky rozhodně nouze nebude.

Autoři scénáře Zdeněk Troška a Marek Kališ a producentky filmu Dana Voláková a Michaela Flenerová slibují, že "trojka" je zároveň poslední díl Babovřesek.

Sám režisér říká: "Jsem rozhodně zastánce čísla tři. Tři byly Slunce i Kameňáky v mé režii a troje budou i Babovřesky. A i kdyby byl film sebeúspěšnější, na čtvrté pokračování mě nikdo neukecá. Vždycky říkám, že nedělám žádný umělecký hlubokomyslný film plný psychologických ponorů do hrdinovy rozervané duše. Takových snímků je hodně, já chci pobavit něčím, co je Čechům vlastní. Film žije a padá s divákem, a pokud film nemá diváky, tak není. Já nechci dělat filmy pro kino osamělého diváka. To je mrhání časem, energií i penězi. Naším cílem je opět sdělit, že díky svému humoru a švejkovskému pohledu na svět nikdy nezahyneme. A jak říká dědek Venda v Babovřeskách 3, ´přežili jsme Rakousko, přežijeme i Brusel´, a to je pravda. "

A ještě jedna důležitá informace pro diváky Babovřesek. Na "trojku" si zajděte určitě do kina, protože v televizi ji tentokrát neuvidíte.

armSouvisející zprávy

Nové multikino Cinestar IGY Centrum patří k evropské špičce

11.11.2017 09:14

Levná neděle přilákala do multikina přes 6,5 tisíce diváků

05.05.2016 14:36

Českobudějovický Cinestar láká na Levnou neděli

29.04.2016 09:04

Regionální přehlídka Febio 2016 bude v českobudějovickém Cinestaru

29.03.2016 11:59

Před prázdninami zamířili do jihočeské metropole Mimoni

26.06.2015 08:19

Již na Silvestra budou moci diváci zhlédnout třetí a poslední díl Babovřesek

29.12.2014 11:44

Premiéru filmu Letadla 2: Hasiči a záchranáři doprovodí dětský den

19.07.2014 21:59

Všiváci a draci, filmové premiéry v českobudějovickém Cinestaru

19.06.2014 11:08

Neděle na Den matek bude v Cinestaru vstřícná co do nabídky i výše vstupného

06.05.2014 08:09

Láska, Spider Man a akční fantasy, to jsou filmové novinky

24.04.2014 08:54