I podruhé porazili čeští hokejisté Němce stejným výsledkem 3:2

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.04.2012 19:09

Čeští hokejoví reprezentanti porazili i ve druhém zápase v českobudějovické Budvar aréně tým Německa stejně jako včera 3:2, tentokrát ale rozhodovaly až samostatné nájezdy.

A i průběh tohoto utkání v rámci Euro Hockey Challenge byl tomu pátečnímu podobný. Také v první třetině byli Němci lepší a šli tentokráte i do vedení. Češi se zlepšili v prostřední části, ve které dvěma góly skóre otočili. Ve třetí třetině ovšem hosté vyrovnali, takže v základní hrací době byl stav 2:2. VV prodloužení rozhodnutí nepadlo, takže došlo na samostatné nájezdy. Do nich čeští trenéři poslali do branky místo Pöpperleho jeho kolegu Jakuba Kováře, jenž pak vychytal všechny tři německé exekutory. Z českých tří "nájezdníků" uspěl až ten třetí, kterým byl bratr Jakuba Kováře, útočník Jan, jenž tak rozhodl o vítězství českého týmu.

Branky a nahrávky: 24. Kreps (Čáslava), 35. Tenkrát (Nakládal, Kašpar), rozhodující sam. nájezd Jan Kovář - 19. Buchwieser (Gogulla), 44. Schubert (Barta). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Lhotský, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3588. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 0:0).

Česko: Pöpperle (na nájezdy Jakub Kovář) - Zámorský, Čáslava, Nakládal, Krejčík, Mojžíš, Kudělka - Tenkrát, Novotný, Kašpar - Pech, Vampola, Birner - Holík, Jan Kovář, Adamský - Kumstát, Kreps, Vondrka. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Německo: Endras - Lavallee, Schubert, Schüle, Kohl, Petermann, Müller, Fischer, Akdag - Reimer, Hospelt, Hager - Kaufmann, Barta, Lewandowski - Gogulla, Schütz, Weiss - Flaake, Pietta, Buchwieser. Trenéři: Jakob Kölliker a Ernst Höfner.