Táborsko rozstřílelo Sokolov a poprvé na jaře vyhrálo

TÁBOR - 25.03.2018 10:38

V dohrávce odloženého 17. Kola Fortuna národní ligy porazili včera doma fotbalisté Táborska vysoko Sokolov a dočkali se tak letošní první výhry.

FC MAS Táborsko - FK Baník Sokolov 5:1 (3:0)

První se o slovo již ve čtvrté minutě zápasu přihlásil Nešický, který ve standartní situaci překonal brankáře hostí a poslal hned z kraje Táborsko do vedení 1:0. V osmé minutě si na centr naskočil Martin Kučera a mířil přímo za Bolkova záda. Domácí hráči byli jasně aktivnější a vyvarovali se předchozích chyb, které je stály v minulých zápasech tolik potřebné body, a válcovali soupeře jednou šancí za druhou. Ovšem nejvíc jim štěstí přálo při standartních situacích, jak dokázal ve 28. minutě Navrátil, který tentokrát hlavičkou uklidil míč do soupeřovy brány.

Druhý poločas byl spíše přehlídkou žlutých karet a faulů ze strany hostí než férovým fotbalovým zápasem. Bylo očividné, že hráči Baníku Sokolov ztrácejí nervy a snaží se probojovat k Tomově bráně zuby nehty. V 69. minutě pak Sokolov sice snížil, ale dlouho se neradoval. V 74. minutě totiž zvýšil náskok Táborska z penalty Musiol. Poslední třešničkou na dortu pak byla rychlá akce Kopřivy, který využil zmatku před Bolkovou bránou a vstřelil poslední gól zápasu.

Branky: 4. Nešický, 8. Kučera, 28. Navrátil, 74. Musiol (pen.), 82. Kopřiva - 69. Čihák. Rozhodčí: Vojkovský - Pochylý, Petřík. ŽK: 1:3 (Kopřiva - Přeučil, Čihák, Kosak). Diváků: 581.

Táborsko: Toma - NGimbi, Navrátil, Šandera, Prošek - Kučera, Nešický, Kopřiva (90. Vozihnoj), Mršić (90. Schramhauser) - Vandas, Musiol (82. Linhart).

Sokolov: Bolek - Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Čermák (34. Končal) - Čihák, J. Dvořák II. (34. Strada) - Kosak, Glaser, Vávra (81. Fišer) - Přeučil.

Hodnocení trenéra Táborska Romana Nádvorníka: My jsme měli výborný start do zápasu, během prvních osmi minut jsme vstřelili dva góly. Krásně se trefil Nešický ze standartní situace a později jsme z další standartní situace dokázali dát druhý gól. Po takových situacích se hned lépe hraje a podle toho vypadal i celý první poločas. Měli jsme dobré kombinace, hráli jsme to, co jsme chtěli a kontrolovali jsme hru. Třetí gól pak definitivně dle mého názoru rozhodl zápas. Myslím si, že druhý poločas jsme trochu polevili a dostali jsme zbytečnou branku. Ve finále jsme mohli vyhrát s ještě větším brankovým náskokem, ale i tak to byl pro nás úplně snový zápas a já pevně doufám, že nás to nakopne k těm dalším třem, které máme teď před sebou. Pokud je zvládneme tak, jako jsme zvládli ten dnešní, tak vidina záchrany už by byla přece jen hmatatelná. Máme před sebou těžké jaro a každý zápas bude bitva.