► Galerie Zklamaní domácí hráči Ciferský a Traoré. [Foto: Jan Škrle]

Táborsko muselo spolknout hořkou karvinskou pilulku, poprvé doma prohrálo

TÁBOR - 01.11.2015 12:12

Můj dům - můj hrad. Pro stadion Soukeník a FC MAS Táborsko to od poslední říjnové soboty v aktuálním ročníku FNL už neplatí. Týmem, který si jako první od Lužnice odvezl tři body, byl včera MFK OKD Karviná. Slezané přijeli na jih Čech s jednoduchou taktikou - rozebrat kombinační schopnosti Táborska a udeřit z brejků. To se jim v obou poločasech jednou povedlo a vyhráli 0:2.

FC MAS Táborsko - MFK OKD Karviná 0:2 (0:1)

Jihočeši znovu pohořeli na tom, že nedali první šanci v zápase. To se jim stalo v poslední době několikrát (ve Vlašimi, ve Znojmě). Tentokráte v 8. minutě hlavičkoval na malém vápně zcela sám před brankářem Traoré, ale míč mu divně sjel a zamířil těsně vedle tyče. Další domácí smůla přišla o deset minut později - Džafićova rána polechtala tyčku Pindrochovy branky. Ve 28. minutě předvedla domácí obrana velkou nedůslednost. Nedokázala odvrátit centr poslaný na zadní tyč, kde hráč Karviné sklepl míč na střed vápna a tam se prosadil Jovanović - 0:1. Vyrovnat mohl opět Traoré, kdyby projevil více odvahy - míč totiž poskakoval v mlýnici hráčů před čárou, Pindroch ho neměl pod kontrolou a situace volala po doražení do brány.

Ve druhé půli předvedla Karviná vyspělý výkon. Nechala Táborsko kombinovat, ale jen po vápno. Do nebezpečných akcí ho nepouštěla. Domácí si připravili jen náznaky a pološance, což bylo na ohrožení jistého Pindrocha málo. Brejková filozofie se hostům znovu vyplatila v 68. minutě. Míč na půlku Táborska expresně vyvezl Moravec, ještě lépe přihrál Fialovi, který míč uklízel do sítě - 0:2. Domácí ještě nic nevzdávali, chtěli vstřelit kontaktní gól, ale v dalších minutách jim chyběly lehkost a kreativita. Karviná hru rozkouskovala a dosáhla svého. Táborsko potřetí prohrálo. Příští kolo má při patnáctičlenné účasti týmů ve FNL volný víkend.

Branky: 28. Jovanović, 68. Fiala. Rozhodčí: Váňa - Melichar, Kožár. ŽK: Ciferský, Traoré (oba Táborsko). Diváci: 473.

Táborsko: Toma - Sladký, Cíferský, Mráz, Hanzlík - Šiml (60. Nešický) - Ciku (71. Strnad), Javorek, Traoré, Presl - Džafić (51. Dordić).

Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann - Šisler, Sedlák - Fiala (84. Urgela), Budínský, Moravec (89. Puchel) - Zelený (66. Sivrić).

Hodnocení trenéra FCT Petra Frňky: Je to hořká pilulka. Prohráli jsme podruhé za sebou. Není to nic, co by nám mělo dělat radost. Viděli jsme zápas dvou poločasů. V prvním jsme hráli velmi dobře. Místo toho, abychom šli do vedení, a měli jsme na to několik příležitostí, tak si necháme dát gól po dohrané standardce. Měli jsme ji odvrátit, ale přišla hrubá chyba. Ve druhé půli nás poznamenalo nucení střídání zraněného Džafiće. Tím, že odešel, jsme neudrželi míč nahoře a naše hra byla strašně křečovitá. Chtěli jsme hru zjednodušit, dostat se do šestnáctky třeba centrem, nebo individuálním průnikem, ale místo toho jsme na míči dlouho stáli a kombinace byla kostrbatá. Naše druhá půle nebyla vůbec kvalitativně dobrá. Soupeř přijel s brejkovou taktikou, dvě ze tří věcí mu vyšly a veze si tři body.

Hodnocení trenéra Karviné Jozefa Webera: Důkladně jsme se na utkání připravili. Předchozí utkání se nám totiž nepovedla. Věděli jsme, že domácí hraji kvalitní, kombinační fotbal. Přijeli jsme sem s taktikou hrát z bloku a vyrážet do brejků, což se nám vyplatilo. Domácí jsme pustili do šance Traorého, ale pak nám pomohlo, že jsme vedli 1:0. Naši hráči absolvovali spoustu sprintů a náběhů, některé z nich jsme měli ještě dotáhnout. Ze začátku jsme nechali domácí hrát, ale pak jsme k nim rychle přistupovali a postupně jsme získali převahu a dominanci.