► Galerie Táborsko porazilo Vyšehrad a je třetí. [Foto: Jan Škrle]

Táborsko zdolalo Vyšehrad a v tabulce je třetí

TÁBOR - 19.09.2015 22:14

Čtvrtou výhru v aktuálním ročníku FNL si dnes připsal celek FC MAS Táborsko. Tentokráte doma zdolal nováčka z pražského Vyšehradu 2:1. Branky padaly zkraje a v závěru duelu.

FC MAS Táborsko - FK Slavoj Vyšehrad 2:1 (1:0)

Domácí dostal do vedení v 18. minutě překrásným trestňákem Presl, který vyhnal pověstné pavouky z koutu brány. Tříbodovou pojistku přidal v 79. minutě Strnad po průniku a přihrávce Džafiće. Dvě minuty před koncem si vybral slabší chvilku jinak výborný domácí brankář Toma a hosté snížili Gregorou. Tři body ale zůstaly na Soukeníku, Jihočeši jich mají 15 a v tabulce jim patří třetí místo za Sokolovem a Karvinou.

První půlhodina patřila Táborsku, které rychle kombinovalo. Jenže kromě gólu Presla ze své převahy nic dalšího nevytěžilo. Důrazní a běhaví hosté se začali osmělovat. A jedna z jeho dlouhých věží jménem Petrášek hlavičkovala nad bránu. Stejným směrem pálil kapitán hostí Kučera z trestného kopu, ale Toma jeho tečovaný a zdařilý pokus vyškrábl nad břevno. Dvě minuty před poločasem si dobře navedl míč domácí Javorek, ale mířidla při své ráně správně nesrovnal.

Táborsko usilovalo o přidání druhého gólu, ale finální fáze hry se jim nedařila. Povedlo se to až v 79. minutě. Džafić uspěl při hře jednoho na jednoho a pak přihrál před bránu naběhnutému Strnadovi. Snížení hostů nic nezněmilo na vítězství modrobílých barev.

Branky: 18. Presl, 79. Strnad - 88. Gregora. Rozhodčí: Machálek - Pochylý, Šimáček. ŽK: Presl - Egert, Mysliveček. Diváků: 416.

Táborsko: Toma - Sladký, Běloušek, Cíferský, Hanzlík - Šiml - Džafić, Javorek, Traore (63. Nešický), Presl (75. Ciku) - Slepička (69. Strnad).

Vyšehrad: Krbeček L. - Petrášek, Egert, Matějka, Mysliveček (75. Šimkovský) - Smolák (86. Polanský), Krbeček T., Kučera, Macháček, Schön - Jindráček (80. Gregora).

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: Získali jsme povinné tři body doma. V tom je to dobré. Trochu mě mrzí, že jsme neudrželi čisté konto vzadu. Mrzí mě to kvůli Michalovi Tomovi, ale on si ta může sám. Ale to je jen kosmetická věc. Na rovinu - úrovní naší hry jsme dnes nesehráli dobrý zápas. Hráli jsme pod naše možnosti. Máme na to, abychom předváděli lepší fotbal a více jím pobavili diváky.

Hodnocení asistenta trenéra Slavoje Vyšehrad Jaroslava Klímy: Zápas se mi hodnotí těžce, protože jedeme na špatné vlně. Ztratili jsme body s Opavou, kdy jsme byli lepší, ztratili jsme body v Třinci, kde jsme také byli lepší. Dnes bylo utkání od začátku vyrovnané. První gól jsme inkasovali po trestňáku, kterému předcházely naše chyby, ale ruka tam nebyla. Ale to je jedno, na to se nevymlouvám. Presl pak trefil šibenici. My jsme také měli gólovou ránu z přímáku, letělo to tam, ale někdo míč tečoval a brankáři Táborska to pomohlo. Hrálo se nahoru dolů. Domnívám se, že jsme si tady minimálně remízu zasloužili. Táborsko mělo tři šance a dalo dva góly.