► Galerie Fotbalisté Táborska byli Plzni důstojným soupeřem, u míče je Hric. [Foto: Jan Škrle]

FC MAS Táborsko prohrál v poháru s Plzní 0:3

TÁBOR - 25.09.2014 07:56

Ani velmi dobrý výkon FC MAS Táborsko v domácím utkání s Viktorií Plzeň nestačil včera Jihočechům na postup do 4. kola Poháru FAČR. Táborsko sice prohrálo s exmistrem o tři góly, ale trávník mohlo opouštět se vztyčenou hlavou. Ani jeden gól Západočeši nedali soupeři ze hry. První padl z trestného kopu, druhý z penalty a třetí byl vlastní. Utkání sledovalo skoro 4,5 tisíce diváků.

FC MAS Táborsko - FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Táborsko mělo velmi dobrý vstup do obou poločasů. Třeba na začátku toho prvního se prosmýkl od brankové čáry před gólmana Bolka Traoré, ale strážce brány hostí neprostřelil. Na druhé straně se volejem ukázal nezvyklý záložník Procházka, ale táborský brankář Toma také podržel svůj tým. Ve 30. minutě nařídil sudí velmi přísný trestný kop z 18 metrů a levonohý Kovařík míč poslal do šibenice - 0:1. Za čtyři minuty mělo Táborsko kopat pokutový kop. Hráč Plzně ve vápně podkopnul Presla. Hvizd píšťalky ale nezazněl.

Po obrátce přišla kanonáda Táborska bez gólového úspěchu. Trestný kop Džafiče se před Bolkem zakroutil a nadělal mu velké starosti. Pak Přeučil v pádu a záklonu netrefil odkrytou plzeňskou branku a stejný hráč pohotovou patičkou málem překvapil plzeňského brankáře. Jenže ten se prezentoval skvělým postřehem. Po hodině hry měl přidat druhý gól Plzně Bakoš, ale přihrávku ze strany poslal z malého vápna kamsi vysoko mezi zdejší stromy.

Na druhý gól Plzeň dosáhla z penalty. Proměnil ji Vaněk po ruce Divíška. Celé akci ale předcházel neodmávaný ofsajd Plzně. Hořkost zápasu Jihočeši dopili v 71. minutě. Jejich gólman Toma bravurně chytil gólovou šanci hostí, ale stoper Cíferský ve snaze míč uklidit do bezpečí ho prudce napálil do vlastní sítě - 0:3.

Táborsko usilovalo o gól i za tohoto nepřízného stavu. Střely Divíška a Sladkého likvidoval Bolek tak, že ho pálily a skákaly mu na rukavicích. Pokus Javorka, kdy stadion vzdychl, mířil vedle. Plzeňané v závěru ještě dvakrát nastřelili levou tyč Kovaříkem a Teclem.

Viktoria Plzeň si v příštím kole poháru zahraje s Hradcem Králové. Táborsko může těšit, že se prezentovalo jako velmi dobrý tým.

Góly: 31. Kovařík, 64. Vaněk z pen., 70. vlastní Ciferský. Rozhodčí: Ardeleánu - Vaňkát, Kožár. ŽK: Traoré, Cíferský - 7. Vaněk. Diváků: 4453.

Táborsko: Toma - Džafič, Hric, Cíferský, Divíšek - Javorek - Presl (72. Kočí), Traoré (64. Nešický), Sladký, Tusjak - Přeučil (64. Musiol).

Plzeň: Bolek - Řezník, Hejda, R. Hubník, Limberský - Hořava, Procházka - Vaněk (76. Chramosta), Bakoš (60. Petržela), Kovařík - Tecl.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: "S naším výkonem jsem spokojený. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři. Těší mě, že jsme s Plzní hráli vyrovnaný zápas, dokonce jsme ji v některých pasážích přehrávali. A nebyly to nějaké sekundy, ale celé úseky. Jsem rád, že naši kluci prokázali vysokou kvalitu. Samozřejmě, že Plzeň měla pod kontrolou jiné úseky utkání. Oba první góly mě mrzí. Byla to pro nás zajímavá konfrontace, dobrý test. Jsem zklamán jen z výsledku. Doufám, že diváci po takovém výkon přijdou znovu na stadion v sobotu, kdy hrajeme s Třincem."

Hodnocení trenéra Plzně Miroslava Koubka: "Jsme rádi, že jsme postoupili a že jsme zápas zvládli. Věděli jsme, že jedeme na půdu dobrého soupeře. Táborsko patří po herní stránce, po stránce kombinačních schopností mezi špičku druhé ligy. Má velmi šikovné mužstvo. My jsme nastoupili v sestavě, která není úplně ta ligová, v níž jsme hráli proti Baníku Ostrava. Dali jsme možnost hráčům, kteří tvořili pozice náhradníků. Jsem rád, že i když tam bylo šest změn, tak hráči potvrdili svoje kvality. Utkání bylo pěkné, mělo průběh nahoru dolů. Domácí tým podal výkon, který odpovídá charakteristice, kterou jsem řekl na začátku - je to kombinačně zdatné mužstvo."