► Galerie Táborsko se radovalo po výhře 3:0 nad Mostem. [Foto: Luboš Dvořák]

Táborsko porazilo Most rozdílem třídy a je už čtvrté

TÁBOR - 14.09.2014 09:54

FC MAS Táborsko se kromě dobrých výkonů začíná ve FNL prosazovat i výsledkově. Po výhře ve Znojmě se Jihočeši včera doma vytáhli na mostecké baníkovce, které porazili rozdílem třídy 3:0. Dvě branky domácí tým vstřelil až v závěru zápasu, ale po většinu času bylo Táborsko lepším týmem. Utkání bylo částečně střetnutím "cizineckých kolonií", v základních sestavách se objevilo sedm zahraničních hráčů.

FC MAS Táborsko - FK Baník Most 1909 3:0 (1:0)

Domácí se museli obejít bez zraněného Šimla, na jehož místě štítového záložníka nastoupil Javorek. V základní sestavě Táborska se objevil nově zaregistrovaný Ciku, který měl už v 5. minutě stoprocentní šanci. Rána po zemi z pravé strany se vytočila mimo bránu. V 11. minutě napodobil Cikua Traoré, také zahodil jasnou šanci a třetím hříšníkem se stal Džafič, který v 16. minutě rovněž pohrdl nabídkou stát se střelcem. Za tři minuty se jím ale stal, to když dvojice Divíšek - Tusjak převedla akci z kategorie dynamika a přesnost. Džafič jen dokonal jejich dobře odvedenou práci - 1:0. Most se před bránu příliš nedostával, pokud už zahrozil, jeho zakončení bylo slabé a Toma v bráně si snadno poradil.

Ani po obrátce nebyl obraz hry jiný, Táborsko kombinovalo, i když tutových šancí si tolik nevytvořilo. V 75. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti k nádherné ráně Džafić, diváci tlačili jeho ránu do brány, ale zadunělo jen břevno. V poslední desetiminutovce dvakrát skóroval vystřídavší Strnad, který zužitkoval nezištné přihrávky spoluhráčů. Poprvé to bylo od Nešického, podruhé od Presla. Hosté se mohli dočkat snížení v nastavení, ale domácí bek Divíšek jejich skoro gólový zásah odvrátil na čáře.

V nesmírně vyrovnané tabulce patří teď Táborsku 4. místo s jednobodovou ztrátou na čelo.

Branky: 19. Džafič, 84. a 90. Strnad. Rozhodčí: Pechanec - Černý, Kožár. ŽK: Cíferský - Procházka Jan. Veselinovič. Diváků: 618.

Táborsko: Toma - Kotrba, Cíferský, Mráz, Divíšek - Javorek - Ciku (74. Presl), Traore (59. Nešický), Džafič, Tusjak - Musiol (82. Strnad).

Most: Mandous - Běloušek, Nguyen, Santos, Avdič - Schůt, Veselinovič, Kurtaj, Wermke (43. Surynek), Procházka Jan (88. Olejník) - Procházka Jiří (74. Mlika).

Hlasy trenérů:

Petr Frňka (Táborsko): Viděli jsme velmi zajímavé utkání. Chtěl bych ocenit hru Mostu, který u nás nezalezl a nebránil v deseti. Výsledek 3:0 vypadá jednoznačně, ale soupeř se prezentoval dobrou hrou a hrál odvážně. Do šestnácté minuty jsme si vytvořili tři jasné příležitosti a proměnili jsme až tu čtvrtou. Utkání jsme si mohli zjednodušit, takhle jsme výsledkem 1:0 pořád nechávali soupeře ve hře. Most měl naději, že by se dalo s výsledkem pohnout. To je náročné na psychiku, proto jsem rád, že jsme to zvládli. Ačkoliv měl Most občas v určitých prostorech míč pod kontrolou, do žádné vážné šance jsme ho nepustili.

Vít Raszyk (Most): Viděli jsme kvalitní utkání z obou stran. Domácí byli lepším celkem, byli kombinačně výborní. Musím uznat kvality domácího celku, s takovým soupeřem jsme se ještě nesetkali. Chystali jsme se na zápas celý týden, přesto byl první poločas z naší strany velmi špatný. Takhle špatně jsme snad do ligové soutěže ještě nevstoupili. Utkání rozhodla druhá branka, která byla z mého pohledu hodně sporná (dle trenéra Razsyka jí přecházel šlapák domácího hráče). Jsou určitá pravidla, určité meze, které rozhodčí nepískají. Chtěl bych požádat nějakou komisi, aby se na to podívala. To ale zápas nerozhodlo, soupeř měl i další šance a vyhrál zaslouženě.