Táborsko urvalo výhru nad Bohemians Praha v 90. minutě

TÁBOR - 20.04.2014 09:02

S vypětím všech sil a s velkým štěstím porazil včera FC MAS Táborsko celek Bohemians Praha. Vítěznou branku vstřelil v 90. minutě obránce Kotrba, od něhož se míč odrazil a prolétl kolem brankáře Daňka, který chytal celý zápas znamenitě.

FC MAS Táborsko - FK Bohemians Praha 3:2 (1:0)

Utkání mělo několik dramatických momentů. Za stavu 1:0 se kopala penalta za faul na Džafiće. Strnad, který byl autorem prvního gólu z 35. minuty po překrásné přihrávce Presla, poslal míč ve 43. minutě k levé tyči, ale tam ho Daněk vyrazil. Strnad dorážel do tyče a Štrbák pak dorážel podruhé s tečí na roh. Bohemians hráli na Soukeníku velmi aktivně a nepůsobili jako poslední tým tabulky. Naopak. V 54. minutě srovnal na 1:1 Just střelou po zemi, na ní si gólman Toma sáhnul, ale nechytil ji. Duel se mohl zlomit v 60. minutě, kdy domácí Javorek předložil ideální přihrávku Šimákovi. Před ním zela poloodkrytá branka, ale špílmachr Táborska smolně nastřelil nohy obránce. Jako by Táborsko urazilo fotbalového Boha. V 66. minutě už prohrávalo po hlavičce Fikejze 1:2. Nad stadion Soukeník se přihnala mračna, vítr a prudký déšť. V 73. orazítkoval Javorek břevno! Nevlídné počasí vybičovalo domácí k závěrečnému tlaku. V 77. minutě srovnal složitou hlavičkou na 2:2 Musiol a v poslední minutě se k odraženému balonu dostal atakující Kotrba, který se stal hrdinou zápasu gólem na 3:2.

Branky: 35. Strnad, 78. Musiol, 90. Kotrba - 54. Just, 66. Fikejz. Rozhodčí: Bílek - Hock, Černý.
ŽK: Šiml, Džafič - Boček, Fikejz, Houžvička. Diváci: 1462

Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Hric, Štrbák (71. Musiol) - Šiml - Džafič (63. M. Vukadinovič), Javorek, Šimák, Presl - Strnad (86. Rabiňák).

Bohemians Praha: Daněk - Houžvička, Hochmeister, Demeter (83. Bukač), Laštovka - Boček, Rýdel, Ibragimov (90. Ondrušík), Norek - Fikejz (73. Kyndl), Just.

Petr Frňka (Táborsko): "Na rozdíl od jiných soupeřů nehrála Bohemka proti nám pouze defenzivně. Byla nebezpečná a velmi aktivní. Místy nás dostávala pod tlak. My jsme si dokázali vytvořit mraky šancí, ale neuměli jsme je proměnit. Soupeř nám ukázal, jak být efektivní. Neproměnili jsme penaltu a najednou jsme prohrávali 1:2. Měli jsme půl hodiny času se zápasem něco udělat. Vítězství bylo velmi hektické, ale moc jsme ho chtěli. Zápas měl pro nás šťastný konec."

Romana Veselý (Bohemians): "Gratuluji soupeři ke třem bodům a k poskočení na první místo tabulky. Jsem rád, že náš tým ukázal svůj charakter a výrazně přispěl k náboji utkání. Myslím si, že jsme svou aktivní hrou domácí překvapili. Nebyli jsme tu daleko od senzace, ale závěrečný tlak domácích byl drtivý."