Táborsko si poradilo s Vlašimí a opět je v čele Fotbalové národní ligy

TÁBOR - 05.04.2014 20:46

Dvě červené karty viděli diváci na stadionu Soukeník v dnešním souboji FC MAS Táborska a Vlašimi. Nejprve šel pod sprchy už ve 21. minutě hráč hostí Kryštůfek, který viděl druhou žlutou katu. Přesilovka Táborska trvala asi půl hodiny, pak Ciferský "spáchal" v 56. minutě nesportovní chování a počty se vyrovnaly. Jihočeský celek duel zvládl a po výhře 2:0 se opět dostal do čela FNL před Hradec Králové.

FC MAS Táborsko - FC Graffin Vlašim 2:0 (1:0)

Táborsko začalo v první půli velmi aktivně a po čtvrthodině klidně mohlo vést o dvě branky, kdyby Cíferský v první minutě hlavou zamířil přesněji a kdyby Musiol lépe využil ofenzivní výlet stopera Mráze. V 15. minutě vlašimský gólman skvěle chytil výborný trestný kop Šimáka. Po chybě domácí obrany se v 17. minutě řítil na Tomu Průcha, ale gólman domácích se mu dobře postavil a na konci utkání si připsal jedenáctou vychytanou nulu.

Branky dosáhli domácí ve 44. minutě. Na ostrý centr Kotrby si naběhl Džafič, který zavěsil hlavou na 1:0. Po vyloučení Cíferského se hra nevyrovnala. Táborsko nadále dominovalo. V 73. minutě si míč navedl Vukadinović a nádhernou střelou zvýšil na 2:0. Fotbalové pohlazeníčko ukázal divákům v 80. minutě Šimák. Bravurně uvolnil Strnada, který si málem připsal další svůj gól, ale obrana hostí jeho pokus vykopla z čáry.

Branky: 44. Džafič, 73. Vukadinovič. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Zeman. ŽK: Mráz, Presl - Kryštůfek, Jícha, Simerský, Hauer. ČK: 56. Ciferský - 21. Kryštůfek po 2. ŽK. Diváků: 1867.

Táborsko: Toma - Štrbák, Mráz, Ciferský, Kotrba - Šiml - Presl (57. Hric), Džafič, Šimák, Vukadinovič (82. Kočí) - Musiol (46. Strnad).

Vlašim: Chudý - Radoš, Simerský, Kryštůfek, Sus - Kučera, Petrů (73. Tomášek), Vebr, Hronek (44. Jícha), Průcha - Matějka (23. Hauer).

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: Viděl jsem několik zásadních rovin. Vlašim k nám přijela s defenzivní taktikou, spoléhala se na brejky. Moc u nás nechtěla hrát. Přesto jsme udělali chybu a soupeř mohl jít do vedení. Jinak jsme hru kontrolovali. Zápas ovlivnila dvě vyloučení. U hráče hostí šlo o nedisciplinovanost, když si nechal pod trenýrkami jinou barvu elesťáků. Pak se nechal podruhé vyžlutit. Následovala obrovská nedisciplinovanost našeho Cíferského, který se nechal vyloučit, když strčil do soupeře. Tím jsme umožnili soupeři vrátit se do zápasu. Mrzí mě, že jsme v první půli nevyužili více příležitostí, měli jsme dát gól dříve. Pak by to bylo pro nás jednodušší. Hrát proti deseti je vždy složité, jsem proto rád, že jsme tu jednu branku do poločasu dali. V příštích utkáních by se nám hodila vyšší efektivita.

Hodnocení asistenta trenéra Miloslava Brožka: Táborsko zaslouženě zvítězilo. Chci pogratulovat soupeři k vítězství. Ale způsob, jak toho dosáhlo, se mi nelíbí. Nelíbí se mi, jak byl zápas veden rozhodčími. Jinak uznávám, že Táborsko bylo lepší. Pokud bychom dali gól z našeho brejku, mohl zápas vypadat jinak. Táborsko je fotbalové, silné na míči. Táborsko nám dalo branku, když jsme hráli v devíti, protože se zranil Hronek. Přišel kvalitní centr a po něm kvalitní zakončení na 1:0.