FC MAS Táborsko vede FNL, ve šlágru 17. kola zdolalo "Votroky" 2:1

TÁBOR - 08.03.2014 19:20 - Aktualizováno: 08.03.2014 19:20

Spanilá jízda fotbalistů FC MAS Táborsko letošní sezonou Fotbalové národní ligy pokračuje. Ve šlágru 17. kola dnes Jihočeši uspěli proti lídrovi tabulky z Hradce Králové, kterého tak vystřídali v čele FNL.

FC MAS Táborsko - FC Hradec Králové 2:1 (0:0)

V oboustranně velmi kvalitním utkání domácí tým vedený špílmachrem Janem Šimákem vstřelil ve druhé půli do sítě hradeckého brankáře Koubka dvě branky. Pokaždé byl jejich autorem Strnad. Nejprve se v 73. minutě obtočil kolem stopera Križka a po zemi k tyči otevřel skóre. Za osmi minut poté téměř 3,5 tisíce diváků vidělo druhý gól. Aktivní Strnad byl faulován ve vápně, míč si sám vzal a chladnokrevně ho z penalty poslal téměř doprostřed branky. Hradečtí snížili na 2:1 až v nastaveném čase po rohovém kopu Vaněčkem.

Branky: 73. Strnad, 83. Strnad (pen.) - 90+2. Vaněček. Rozhodčí: Pechanec - Fišer, Kubr. ŽK: Presl, Mráz - Halilovič, Križko, Poděbradský. Diváků: 3419.

Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Cíferský, Štrbák - Šiml - Kočí (51. Džafič), Javorek, Šimák (76. Rabiňák), Presl (62. Vukadinovič) - Strnad.

Hradec Králové: Koubek - Holeš (80. Poděbradský), Rolko, Križko, Čermák - Malinský, Hable, Janoušek (46. Halilovič), Zelený - Kulič (70. Dvořák), Vaněček.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: Jsem nadšen z divácké návštěvy. Z celého srdce chci poděkovat za to, kolik přišlo lidí. Viděli jsme velmi dobré utkání, myslím, že ve druhé lize nadstandardní. Hradec nás v úvodu přitlačil i díky svým standardním situacím. Opět nás podržel brankář Toma. Pak jsme se více osmělili a ve druhé půli už jsme víceméně kontrolovali hru. Hráli jsme fotbal, jaký jsme chtěli. Podobné zápasy rozhoduje první branka, kterou jsme dali my. Musím našim hráčům poděkovat za předvedený výkon a zároveň uznat velkou kvalitu Hradce Králové.

Hodnocení trenéra FC Hradec Králové Luboše Prokopce: Chci pogratulovat domácím k vítězství. Utkání jsme si ale prohráli sami. Prvních 25 minut jsme byli lepším týmem, vypracovali jsme si tři až čtyři slibné šance, které nám vychytal domácí gólman. Ve druhé půli už bylo lepší Táborsko, které také vstřelilo gól. My jsme se spoléhali na rychlé protiútoky.
První branka zápas rozhodla. Pak jsme ještě zbytečně inkasovali z pokutového kopu. Nemám svým hráčům co vytknout, zápas si odpracovali. Musíme respektovat sílu soupeře.