Táborsko zdolalo Karvinou a už devětkrát v řadě neprohrálo

TÁBOR - 02.11.2013 18:41 - Aktualizováno: 02.11.2013 18:42

FC MAS Táborsko natáhl druholigovou sérii bez porážky na devět zápasů. Doma na Soukeníku zdolal dnes odpoledne dvěma brankami kanonýra Strnada nebezpečnou Karvinou a minimálně na 24 hodin se dostal do čela Fotbalové národní ligy.

FC MAS Táborsko – MFK OKD Karviná 2:1 (2:0)

Téměř tisícovka diváků viděla kvalitní duel třetího s druhým v tabulce. Táborsko má teď 28 bodů a pod trenérem Nádvorníkem si užívá parádní podzim. Táborsko zahájilo duel aktivně a už v 7. minutě po trestném kopu Šimáka měl na hlavě gól Strnad, který si vše vynahradil v 11. minutě stejnou částí těla. Ultra přesným nahrávačem byl opět Šimák - 1:0. Po půlhodině hry vypadli Jihočeši trochu z tempa, karvinský Vladavič začal lépe rozdávat míče, ale hosté z toho nic nevytěžili. Naopak ve 40. minutě po akci Šimáka a Vukadinoviće se dostal k odraženému míči Strnad a uklidil ho za Lipčákova záda - 2:0. A kdyby Šiml nebo stoper Mráz před poločasem využili své stoprocentní příležitosti, mohlo být po zápase.

Karviná ve druhé půli věděla, že musí přidat. A začala po obrátce zostra. Nad bránu pálil Mikula, pak se dral k brankáři Tomovi Vladavič. Táborsko tlak Karviné ustálo a mohlo samo skórovat. V 74. minutě se pustil do sóla Vukadinović. Kdyby přihrál Strnadovi, kterého asi neviděl, mohl autor dvou branek završit hattrick, ale "Vuki" vzal vše na sebe. Míč se ke Strnadovi nakonec dostal, ale jeho ránu obrana zblokovala na roh. Když už duel mířil k závěru, trefil se hlavou "angličanem" karvinský Pavelka a zdramatizoval poslední desítky vteřin. Táborsko tři body ale už nepustilo.

Branky: 11. Strnad, 40. Strnad - 88. Pavelka. Rozhodčí: Příhoda - Dobrovolný, Hrabovský. ŽK: Javorek - Mikula. Diváků: 966.

FC MAS Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Ciferský, Tusjak - Šiml, Javorek, Kočí, Šimák (73. Presl) - Strnad (84. Musiol), Vukadinovič (90. Džafič).

MFK OKD Karviná: Lipčák - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Vaněk, Gonda (61. Hottek), Vladavič, Eismann, Svatonský (46. Fiala) - Pavelka.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Romana Nádvorníka: Excelentně jsme vstoupili do zápasu. Soupeře jsme pětadvacet minut do ničeho nepustili. Kombinovali jsme, vypracovali jsme si tři gólové šance, takhle bych si představoval, abychom hráli v každém zápase. Pak jsme trochu polevili, ale zaplaťpánbu jsme přidali druhý gól. Škoda, že jsme před poločasem neproměnili šance Šimlem nebo Mrázem, mohlo to být 3:0 a nebylo co řešit. Druhý poločas jsme pustili Karvinou do hry, ale zase jsme to byli my, kdo měl dvě stoprocentní šance. Soupeř dvě minuty před koncem z centru snížil a ještě jsme se báli o výsledek. Jsem rád, že jsme zápas třetího s druhým zvládli.

Hodnocení trenéra MFK OKD Karviná Josefa Mazury: Táborsko dobře vstoupilo do prvního poločasu a dalo nám dvě krásné branky. Pak jsme měli více ze hry. Mrzí mě, že jsme ten kontaktní gól dali tak pozdě. Táborsko si vítězství na za první poločas ale zasloužilo. Myslím si, že jsme viděli kvalitní zápas, hrálo se nahoru dolů, byly tam šance, brejky. Byl to oboustranně velmi dobrý zápas.