Táborsko zdolalo Pardubice brankou Šimáka z penalty

TÁBOR - 14.09.2013 20:47

Třetí vítězství v řadě a potřetí bez obdržené branky - taková je bilance FC MAS Táborsko ve Fotbalové národní lize. Jihočeský celek tentokráte dnes porazil FK Pardubice 1:0 brankou z pokutového kopu. Kopal se za faul na Kočího. Penaltu jistě proměnil domácí špílmachr Šimák. Diváci jinak viděli na stadionu Soukeník víceméně vyrovnaný duel, v němž měli domácí o něco více příležitostí. Pardubický Hundák ve 12. minutě ze strany nastřelil tyčku, domácí útočník Strnad po centru Kočího hlavou rozvibroval břevno. To se psala 23. minuta. Táborsko mohlo skórovat už v první půli, dvě šance na sklonku druhé půle zůstaly nevyužity. Jednou útočník Strnad nechtíc zabránil míči v cestě do brány. Pardubice poslaly do druhé půle Fuska, který se v 63. prodral do šance a skrytou ranou vyzkoušel pohotovost brankáře Tomy. Ten byl ale opět velkou oporou Táborska. Celý duel tak rozhodla zmíněná penalta.

FC MAS Táborsko – FK Pardubice 1:0 (0:0)

Branka: 79. Šimák (pen.). Rozhodčí: Proske - Peřina, Arnošt. ŽK: Kočí - Dostálek, Jeřábek. Diváků: 474.

Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Tusjak - Kočí, Javorek, Šimák (86. Potočný), Šiml - Strnad (90. Musiol), Vukadinovič (82. Rabiňák).

Pardubice: Frydrych - Přibyl, Vencl, Němeček, Norek - Pospíšil, Kudrna, Jeřábek, Dostálek (46. Fusek) - Řešetář (77. Fousek), Hundák (66. Hodas).

Roman Nádvorník (trenér FC MAS Táborsko): Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, protože Pardubice mají jednu z nejpropracovanějších defenziv v soutěži. Soupeři se do ní špatně prosazují. Měli jsme v prvním poločasu spoustu standardek, centrů, závarů, míč létal do vápna soupeře, ale gól jsme nedali. Mohli jsme si zápas zjednodušit. Jsem rád za vítězství 1:0, ale i soupeř měl šance a zápasu by více slušel výsledek 3:2 nebo 4:2. Opět nás podržel brankář Toma.

Jiří Krejčí (trenér Pardubic): Do dvacáté minuty první půle jsme byli aktivnější. Měli jsme dvě šance Hundákem. Jednou nastřelil tyč, podruhé situaci špatně vyřešil. Pak bylo Táborsko pětadvacet minut lepší. Dalo nám břevno. Zápas byl pak vyrovnaný, hrálo se nahoru dolů, my jsme po centrech měli pološance, ale vše rozhodla domácí penalta. Náš závěrečný platonický tlak k ničemu nevedl.