Táborsko hrálo s Mostem bez branek

TÁBOR - 18.08.2013 08:07 - Aktualizováno: 18.08.2013 08:08

Vynikající výkony obou brankářů zdobily sobotní zápas 4. kola Fotbalové národní ligy mezi Táborskem a Mostem, který skončil bezbrankovou remízou. Oba strážci prostoru tří tyčí zlikvidovali nejen několik vyložených šancí, ale oba chytali i penaltu. Severočeský gólman Belaň prodloužil svou sérii bez branky na 360 minut, domácí Toma neinkasoval podruhé za sebou.

FC MAS Táborsko - FK Baník Most 1909 0:0

Sebevědomí hosté měli v první půli trochu navrch a hned v 1. minutě napálili Vojtou břevno. Po deseti minutách se domácí konečně dostali více do hry a ve 24. minutě přišla jejich velká příležitost. Presl poslal do malého vápna ostrý centr a Strnadovi se rána svezla po noze vedle. Pak začaly vynikají zákroky domácího gólmana Tomy, který ve 37. minutě jako kočka vyhmátl u levé tyče ránu po trestném kopu. Hned po přestávce Toma fantasticky vychytal v 52. minutě na malém vápně pálícího Vojtu. Tentýž hráč se znovu tlačil do gólu za dvě minuty.

Domácí celek směrem dopředu mnoho neukazoval, a tak trenér Nádvorník poslal na hřiště M. Vukadinoviće a Kočího. Mladý Srb hru oživil, dvakrát skvěle atakoval bránu. Ještě větší gólovou šanci měl na hlavě v 61. minutě Javorek, kterého našel nadýchaný centr Kočího. Javorek ale mířil nad branku.

Most byl blízko gólu, když přímo do šibenice pálil v 79. minutě Rosendo. Toma se ale pevně rozhodl, že gól nedostane. Pak diváci viděli dvě neproměněné penalty. V 80. selhal na straně domácích Strnad (faul na Vukadinoviće), v 87. ho napodobil mostecký Jiří Procházka (faul na Vojtu). Oba gólmani se vytáhli, a tak zápas skončil 0:0.

Rozhodčí: Orel - Plesar, Antoníček.ŽK: Presl, Kotrba, Strnad, Toma - Procházka Jiří, Řehák. Diváků: 686.

FC MAS Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Cíferský, Kotrba - Šiml - Presl (55. Kočí), Javorek, Šimák, Tusjak (55. M. Vukadinović) - Strnad (68. Musiol).

FK Baník Most: Belaň - Nguyen, Olejník, Charuza, Řehák - Vojta, Rosendo, Jiří Procházka, Šlapák (84. Ježdík) - Surynek (63. Kotlan), Procházka Jan (75. Duchnič).

Roman Nádvorník (trenér Táborska): "Pro nás je zápas zklamáním. Měli jsme dnes zvítězit. Věděli jsme však, že nás čeká těžký soupeř, který dosud neprohrál a neinkasoval. Že má kvalitu, to se potvrdilo i na našem hřišti. Utkání přineslo spoustu šancí, tak v poměru 4:4 nebo 5:5 včetně penalt. Naše největší šance měl Javorek, nedali jsme navíc penaltu. To se musí proměňovat. Pokud takové příležitosti nedáme, nemůžeme vyhrát. Je to škoda, protože jedeme do Frýdku, který je první a pak máme doma Sokolov, který je druhý. Dnes jsme zápas nerozhodli, o to více musíme překvapit příště venku."

Pavel Chaloupka (trenér Mostu): "V tomhle horkém počasí, které panovalo, před hráči obou mužstev smekám. Oceňuji obě mužstva, jak to odpracovala. Naše mužstvo hraje venku lépe než doma. Remíza je spravedlivá, i když my jsme měli zřejmě více šancí. Zápas měl svoji kvalitu, byl bojovný, měl nasazení. Nás hráč Vojta dostane vyhubováno, co všechno dneska spálil."