Zpožděné utkání mezi Táborskem a Varnsdorfem skončilo remízou

TÁBOR - 04.08.2013 17:45 - Aktualizováno: 04.08.2013 17:46

S půlhodinovým zpožděním kvůli autobusové poruše hostí začalo v sobotu tropické druholigové fotbalové utkání mezi domácím Táborskem a Varnsdorfem. Soupeři se nakonec rozešli smírně 1:1. Hosté, kteří měli míč častěji na kopačkách, měli prvních 45 minut mírně navrch, domácí, kteří měli více šancí a byli nebezpečnější, tlačili hlavně v závěru.

Obě branky padly v první půli, když ta domácí už ve 3. minutě. Po trestném kopu Šimáka míč tancoval po čáře a do sítě ho dorazil Šiml - 1:0. V 10. minutě "utancoval" Šimák varnsdorfského Cabuz kličkami a pro domácí bylo smůlou, že vyslal ránu jen vedle. Ve 12. minutě zřejmě odpustil sudí hostům penaltu za stažení (držení za dres) Strnada. Pak přišlo vyrovnání po sporném faulu. Kotiš pak míč zakroutil nad zdí do brány - 1:1. Ve 42. se vydal k k sólu Javorek a napálil z dálky břevno!

V 56. minutě poslal trenér Nádvorník do hry dvě čerstvé síly: Potočného a Presla. Chtěl výsledek zlomit. Dvojice hru oživila. Šance Presla (krásná rána po zemi asi metr vedle) či Strnada (vlétl do vápna a pálil mimo) ale zůstaly nevyužity. Oba soupeři získali první bod do tabulky. V příštím kole odjíždí FC MAS Táborsko do exligového Hradce Králové.

Poločas: 1:1. Branky: 3. Šiml - 22. Kotiš. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Pochylý.
ŽK: 63. Strnad, 63. Šimák - 25. Rudnytskyy, 60. Volf, 89. Breite. Diváků: 670.

FC MAS Táborsko : Toma - Sladký, Mráz, Cíferský, Kotrba - Šiml - Kočí (56. Presl), Javorek, Šimák (69. Džafič), Tusjak (56. Potočný) - Strnad.

FK Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zbrožek, Filip, Jakobovsky - Rudnytskyy, Kotiš, Cana (81. Daníček), Mikinič (62. Breite) - Volf (62. Synek), Schubert.

Roman Nádvorník (trenér Táborska): Zápas se mi hodnotí těžko, chtěli jsme ho zvládnout lépe. Varnsdorf má velkou kvalitu, v první půli nás trochu přehrával. My jsme v této části hry nehráli dobře. Škoda, že jsme nevytěžili nic ze svého tlaku v posledních deseti, patnácti minutách, které jsme si vytvořili ze standardních situací. Do hry jsem poslal Potočného s Preslem, abychom využili jejich vysokých postav. Věřili jsme, že nám déle vydrží na hřišti Šimák, který je pro nás klíčovým hráčem. (Jan Šimák odstoupil v 69. minutě pro křeče, pozn. redakce.)