Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Happy jižní Čechy aneb klip z Jindřichova Hradce, Budějovic a Strakonic

06.10.2014 08:33Také do jižních Čech dorazil fenomén hitu Pharella Williamse Happy, jež si tisíce lidí na světě osvojili a natočili pro něj vlastní amatérské klipy. Na internetovém serveru YouTube jsou momentálně k vidění tři jihočeské vlaštovky: z Českých Budějovic, Jindřichova Hradce a Strakonic. Podívejte se na jejich videa:

Na Kvildě i Zadově se stále lyžuje. Na Zadově soutěž v "plavkách" o celodenní jízdenku

25.02.2014 11:51Katastrofální nedostatek sněhu na Šumavě trápí provozovatele vleků i lyžaře. Přesto, především díky technickému sněhu, lze na jižních horách ještě zažít kvalitní lyžovačku. Zasněžený svah najdete nejen na Kramolíně u Lipna, ale i v tradičních střediscích Kvilda a Churáňov.

FOTO: Budoucí Missky u zubaře aneb pro finále si i vrtat necháme

02.09.2013 10:16Jen málo publikovanou součástí přípravy na soutěže krásy je dentální vyšetření. Aby měly před kamerou chrup jako v reklamě na zubní pastu, procházejí adeptky na královny krásy rukama zubařů a zubních hygieniků. Nejinak tomu bylo i s finalistkami letošního ročníku Dívky Šumavy, když je organizátoři na poslední prázdninový víkend objednali do Stomatologického centra U Svaté Anny ve Vimperku.

Jižní Čechy posílají do finále Dívky Šumavy pětici krásek

21.04.2013 16:44První polovina finalistek 8. ročníku soutěže Dívka Šumavy je známa. Vybrala ji porota včele s Miss ČR 2003 Lucií Křížkovou v sobotu v Českých Budějovicích. Zajímavé je, že jen jediná dívka z pětice je z okresu tradičně spojovaného se Šumavou, další čtyři jsou z Českobudějovicka.

Strážný nabídl klidné zázemí novému Penzionu pro seniory

25.02.2013 15:04Od 1. února letošního roku začalo přijímání klientů v nově vybudovaném Penzionu pro seniory Řasnice na Prachaticku, který je svým zaměřením a službami totožný s klasickými domovy pro seniory. Penzion je určen především pro trvalé bydlení. Cílem pracovníků domova je především poskytnout nepřetržitou pomoc při naplňování potřeb seniorů, kteří mají z různých důvodů sníženou soběstačnost.

Německý poslanec objevil díky Čechům novou metodu výuky cizích jazyků

04.11.2011 14:36Jižní Čechy se mohou pochlubit první virtuální jazykovou školou v tuzemsku. Její prezentace metody výuky jazyků 3D e-learning překvapila a nadchla nejen učitele a univerzitní profesory na evropské konferenci učitelů poslední říjnový týden tohoto roku.

Modelingové agentury opět hledají jihočeské krásky

03.05.2011 16:16Jako každý rok i letos se před létem rozjíždějí kampaně modelingových a beauty agentur hledajících tváře pro česká i zahraniční mola. Kastingy se nevyhýbají ani jižním Čechám. Vedle dnes již tradiční soutěže Miss Šumava bojují o dívčí tváře i dvě další zavedené agentury.

Nová královna krásy neskrývala radost z toho, že je zase doma

25.03.2011 17:58Nejkrásnější dívka ČR, 18letá Jitka Nováčková z Českých Budějovic, se dnes konečně dočkala po své korunovaci z uplynulé soboty okamžiku, kdy zase spatřila své rodné město. Při setkání s českobudějovickým primátorem a novináři se svěřila, že se dostala i za učiteli a spolužáky do Gymnázia Jírovcova, z čehož měla velkou radost.

Adeptem na bestseller se stala povídka Poslední cesta Jiřího Drašara

23.03.2011 12:04Soutěž Hledá se autor bestselleru, kterou vyhlásilo nakladatelství Fragment, zná svého vítěze. Porota zvolila nejlepší povídkou Poslední cestu Jiřího Drašara. Do finální pětice se dostal také Den, kdy se Vidímová svlékla od Lucie Verrall, Kód Antonína Mazáče, Návrat Terezy Prasličkové a Prokletí Petra Doležala. Celkem autoři do soutěže přihlásili 423 povídek. Pětice vítězných děl vyjde knižně v prvním květnovém týdnu, oznámilo dnes nakladatelství.

Nejkrásnější dívkou ČR pro rok 2011 je Jitka Nováčková z Českých Budějovic

20.03.2011 11:51Nejkrásnější dívkou České republiky, Českou Miss 2011, se v sobotu v noci stala Jitka Nováčková z Českých Budějovic. Vybrali ji v přímém televizním přenosu TV Prima diváci prostřednictvím SMS zpráv ze 14 finalistek soutěže. Osmnáctiletá blondýnka bude reprezentovat ČR na světové soutěži Miss Universe. Titul Česká Miss 2011 World získala 18letá Denisa Domanská z Koryčan. Zvolila ji odborná porota a bude reprezentovat ČR na soutěži Miss World.

Další ročník soutěže Dívka Šumavy zná své finalistky

18.07.2010 08:00Další ročník soutěže Dívka Šumavy zná svých dvanáct kandidátek. Jihočešky mají letos ve finále převahu, zajímavostí jsou sestry - dvojčata z Vodňan, která se do finále probojovaly obě. Dívky z pošumavských okresů nyní čekají na hlasy veřejnosti a na podzim se utkají ve finále, které se uskuteční v Klatovech. Hlavní cenou je pobyt na slunné Floridě a originální korunka z pravých přírodních kamenů. Prohlédněte si finalistky v naší galerii:

Česká televize bude natáčet dokument na táborském popravišti, na Zvíkově pohádku

14.07.2010 20:04Bývalé táborské popraviště na Pražském sídlišti si vybrala Redakce aktuální publicistiky České televize pro natáčení další části dokumentu z cyklu Neznámí hrdinové - Pohnuté osudy. Informovala o tom dnes táborská radnice s tím, že štáb se na jih Čech chystá 19. července. Na místě dnešního památníku a přilehlého parku zastřelilo mezi 3. červnem a 3. červencem roku 1942 gestapo 156 lidí.

Dívkou Šumavy se stala Jana Chodová z Pačejova

04.10.2009 18:25Devatenáctiletá Jana Chodová z Pačejova se v sobotu stala letošní Dívkou Šumavy. Finálový večer soutěže, která má podle propozic v dívkách odhalit nejen fyzickou krásu, se uskutečnil ve Vimperku na Prachaticku. Druhou Dívkou Šumavy 2009 se stala domácí Tereza Šimková třetí Dívkou Šumavy 2009 Lenka Stančeková ze Kdyně. Celkem porota vybírala ze dvanácti finalistek.

Známe podobu finalistek soutěže Dívka Šumavy 2009

07.05.2009 21:17Regionální noviny přinášejí první oficiální fotografie finalistek soutěže krásy Dívka Šumavy 2009. Dvanáctka dívek z pošumavských okresů se naostro utká o titul 3. října v kulturním domě Cihelna Vimperk. Do té doby však mohou čtenáři hlasovat pro Dívku sympatie 2009. Detaily hlasování najdete na webové adrese www.divkasumavy.cz

Do dalšího ročníku Dívky Šumavy se přihlásilo 100 dívek, finalistky budou známy za týden

21.03.2009 10:45Stovka dívek z celé ČR se přihlásila do dalšího ročníku soutěže Dívka Šumavy. Jen asi polovina z nich se ale může zúčastnit bližšího výběru finalistek. Dvanáctka kandidátek na letošní titul pak bude známa v neděli 29. března po neveřejném konkurzu, který se uskuteční v plzeňském hotelu U zvonu.