Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Internet na hotelu? V Česku běžnější než v Německu. Ale na Ukrajině ještě spíše

20.05.2015 11:06Internetové připojení dnes patří ke standardním hotelovým službám, ne všude je to ale samozřejmostí. Podle průzkumu vyhledávače hotelů trivago.cz se Česko umístilo v první dvacítce a zastínilo dokonce i Německo i Švýcarsko. Naopak pokulháváme třeba za Ruskem, Maďarskem, Slovinskem a dokonce i Ukrajinou. Nejlepší dostupnost internetu mají hotely v USA a Kanadě.

Svět Ametystů v rakouském Maissau chce přitáhnout české turisty

11.04.2015 09:42Rakouské muzeum Svět ametystů v Maissau, které je asi 100 kilometrů od Brna a 33 kilometrů od české hranice, chce přilákat více českých turistů. 23. dubna proto nabídne všechny prohlídky zajímavých atrakcí, speciální prezentace a ochutnávky kulinářského umění z rakouských regionů Waldviertel a Weinviertel v českém jazyce.

Šumavský Zadov láká na dobré sněhové podmínky a Slope style, Big Air závody

05.03.2015 23:28Dobré sněhové podmínky, až 70 centimetrů sněhu na sjezdovkách a zajímavý závod Slope style, Big Air ve snowparku, taková lákadla má na tento víkend připraveno pro milovníky lyžování šumavské středisko Zadov na Prachaticku.

Na Kvildě se zasněžuje, děti se mohou těšit na sáňkovačku

22.11.2014 11:50Lyžařský areál Kvilda na Šumavě zahájil jako první v republice zasněžování své sjezdové dráhy. Oznámili to správci areálu s tím, že lyžování tento víkend ještě možné nebude, ale děti by se mohly alespoň svést na sáňkách.

Začíná týden (nebo spíše 14 dní) vědy - velkolepý vědecký festival pro všechny

01.11.2013 08:36Více než 500 akcí nabídne po celé ČR od dnešního dne do 15. listopadu 2013 festival s názvem Týden vědy a techniky Akademie věd (AV) ČR. Letošní třináctý ročník nabídne akce po celé České republice, nejvíce pak v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. Šanci se zúčastnit ale budou mít lidé v každém krajském městě a na mnoha dalších místech.

Běžkaři se mohou těšit na Šumavě na 30 kilometrů nových tratí

31.10.2013 16:01Více než jeden milion korun investuje Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava do přípravných prací před letošní zimní běžkařskou sezónou. Opravy a údržba během sezóny vyjdou na další tři miliony korun.

Dvě nové vyhlídkové věže poskytnou pohled do vzácných částí šumavského parku

03.10.2013 10:25Exkluzivní výhledy na Trojmezí a na krajinu kolem horní Vltavy budou mít turisté z nově otevřených vyhlídkových míst u Českých Žlebů a na Plešném jezeře. Atrakce pro turisty v závěru sezóny přichystala Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava (NPŠ). Už od loňska stojí podobná vyhlídka na Černé hoře u Pramenů Vltavy, druhá byla na jaře slavnostně otevřena na Zelené hoře nedaleko Srní.

Budovy bývalé vojenské roty na Kvildě přestanou Šumavě dělat ostudu

05.06.2013 13:10Správa NP a CHKO Šumava začala bourat stavby bývalé roty pohraniční stráže na Kvildě. Zůstane tu pouze hlavní budova, kde by mohlo vzniknout specializované návštěvnické středisko. Správa šumavského parku chce efektivně naložit i s ostatními opuštěnými rotami v pohraničí, což je čtvrt století starý problém, který po tuto dobu nikdo nevyřešil.

Milovníci Šumavy mohou vyrazit po nových trasách do divočiny

01.06.2013 09:31Na nové, zcela neznámé trasy se mohou letos těšit všichni milovníci šumavské divočiny. Registrační systém se spustil v úterý. Správa NP a CHKO Šumava pořádá tyto výpravy již pošesté. Během sezóny možná přibudou další.

Dřevěný most v Lenoře bude na zlaté minci České národní banky

29.05.2013 08:00Česká národní banka vydává zlatou minci v nominální hodnotě 5000 Kč s vyobrazením Dřevěného mostu v Lenoře. Tato pětitisícikoruna je pátou mincí z desetidílného cyklu "Mosty", kterým ČNB v letech 2011-2015 připomíná technicky, architektonicky nebo historicky zajímavé mostní stavby na českém území. Již dříve se na ní představil i písecký Kamenný most.

Fotografické vlaky se vydají po stopách mistra Seidela

02.05.2013 14:00Tři mimořádné vlaky připomenou od května do října páté výročí českokrumlovského Musea Fotoateliér Seidel. První z nich pojede tuto sobotu ze Strakonic do Lenory a zpět, další vypraví České dráhy na podzim na Boleticko a Stožecko. Všechny trasy mapují místa, která fotil Josef Seidel, jehož snímky tvoří obrazovou kroniku Šumavy minulého století, informovaly České dráhy.

V okolí Churáňova bude o Velikonocích na lyžaře čekat 20 kilometrů běžkařských tratí

29.03.2013 10:27Zhruba 20 kilometrů běžkařských tratí bude o velikonočním víkendu k dispozici pro milovníky lyžování v okolí Zadova a Churáňova na Šumavě. Přes pokročilou roční dobu jsou sněhové podmínky stále vynikající a na sjezdovkách leží místy až metr smíšeného sněhu. V provozu bude čtyřsedačková lanová dráha, malý vlek a dětský pohyblivý pás od 08:30 do 16:00, uvedl vedoucí provozu Lyžařského areálu Zadov Petr Vondraš.

Kvilda láká na velikonoční lyžování za snížené ceny a na testování běžek

29.03.2013 09:36Neobvykle kvalitní lyžařské podmínky nabízí pro velikonoční víkend lyžařské středisko Kvilda na Šumavě. Během týdne připadlo až 20 centimetrů čerstvého prašanu a na sjezdovkách je tak až metr a půl kombinovaného sněhu. Jezdí se navíc za ceny vedlejší sezóny a bez front.

Regionální noviny slaví pět let

18.01.2013 01:00Dnes je to pět let ode dne, kdy jsme na Regionálních novinách uveřejnili první zprávu. Od té doby přibylo v databázi bezmála 4500 příspěvků, které napsala hrstka věrných zpravodajců a externích spolupracovníků. Především si ale na stránky našly cestu tisíce čtenářů, kteří si více než 1,64 miliónkrát přečetli některou z našich zpráv.

Strážný a jeho okolí lákají na procházky na sněžnicích

23.12.2012 06:00Sněžnice dnes už znají lidé spíše z filmů jako tradiční výbavu horských lovců či Eskymáků. V jihočeském Strážném se však rozhodli tuto pomůcku pro pohyb v hlubokém sněhu oživit a nabízejí ji turistům k vypůjčení. Zájemci se o ně mohou přihlásit v tamním lyžařském areálu.