Dynamo sahalo po důležitém vítězství, v 90. minutě o něj přišlo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 10.03.2024 17:59

Fotbalisté Dynama České Budějovice dnes v záchranářském souboji ve 24. kole FORTUNA:LIGY remizovali se Zlínem 2:2, když hosté vyrovnali v 90. minutě. Příští sobotu hrají Jihočeši na hřiští poslední Karviné (15.00).

Dynamo České Budějovice - FC Zlín 2:2 (1:1)

Do důležitého zápasu vstoupil domácí výborně. Ve 2. minutě přihrál zprava Šigun volnému Sucganovi, který parádní trefou pod břevno otevřel skóre. Pak se ale ke slovu dostali hosté. V 6. minutě Janetzký po rohu mířil hlavou pod horní tyč, ale Šípoš vytáhnul skvělý zákrok a míč vytěsnil na další roh. I ten domácí zblokovali. Ovšem z třetího rohu v řadě bylo vyrovnáno. V závaru před Šípošem se míč odrazil od levé tyče k Černínovi, který ho uklidil do sítě. Tři minuty nato měl Zlín další velkou šanci, ale Cedidla trefil na čáře stojícího gólmana Šípoše. Hosté byli lepší a v 33. minutě nechybělo mnoho, aby šli do vedení. Po centru Holíka ale hlavičkoval Slončík vedle branky. O minutu později na druhé straně po centru Aliho se míč odrazil od Čelůstky a rozhodčí nařídil penaltu pro údajné hraní rukou. Situaci ale zkoumal videorozhodčí a hlavní sudí následně po zhlédnutí videa penaltu odvolal. Ve druhém poločase se nehrál příliš pohledný fotbal. Vzrušení přišlo v 75. minutě. Po faulu na Aliho zahrával Suchan zleva přímý kop a poslal míč přímo do sítě a Dynamo vedlo 2:1. Už už to vypadalo, že důležité vítězství uhájí, ale v 90. minutě se parádně trefil Janetzký a vyrovnal.

Branky: 2. a 75. Suchan - 7. Černín, 90. Janetzský. ŽK: 60. Ondrášek – 26. Černín, 46. Janetzký, 48. Nombil, 74. Cedidla, 82. Reiter. Rozhodčí: Pechanec – Ratajová, Leška. Diváků: 2412.

Dynamo: Šípoš – Sladký, Králik, Poulolo, Trummer – Čermák, Suchan, P. Hellebrand (85. Nikl) – Alli (89. Zíka), Ondrášek, Šigut (68. Lazić).

Zlín: S. Dostál – Cedidla, Didiba (26. Holík, 84. Pidro), Černín, Čelůstka – Janetzký, Nombil – Vukadinović (67. Fantiš), Slončík (67. Reiter), Bartošák (84. Simerský) – Ikugar.