Dynamo doma nestačilo na Jablonec a v poháru končí

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 16.11.2023 20:27

Fotbalisté českobudějovického Dynama, kteří jsou v první lize na poslední příčce, pokračují v nepřesvědčivých výkonech. Dnes vypadli z MOL Cupu, když v osmifinále nestačili doma na Jablonec a prohráli 1:2.

Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 1:2 (1:1)

Vedení klubu i trenéři Nikl se Zápotočným si stále stojí za tím, že cesta, kterou nastoupili, je správná. Zaznělo to i na pondělním setkání s fanoušky, ale výkon, který dnes Jihočeši předvedli, o správnosti nastoupené cesty příliš nevypovídal. Již ve 4. minutě měli hosté vyloženou šanci, Hurtado však hlavičkoval vedle. Chvíli nato na druhé straně Osmančík neprostřelil hradbu těl. Skóre se měnilo v 38. minutě. Králik ve vápně fauloval Tchanturishviliho a Kratochvíl z penalty nezaváhal. Za tři minuty však bylo vyrovnáno, když se prosadil Osmančík.

Ve druhém poločase se dlouho nic nedělo, až přišla 58. minuta. Domácí gólman Janáček vyrazil přízemní centr nešťastně do obránce Nikla, od kterého se míč dostal do vlastní branky. A protože se Dynamo nedostalo do žádné vážnější šance, v poháru jde dál Jablonec.

Branky: 41. Osmančík – 38. Kratochvíl, 57. Nikl (vl.). ŽK: Adediran, Hubínek – Tekijaški, Tchanturishvili, Alegue. Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Mokrusch.

Dynamo: Janáček – Havel, Králik, Nikl – Dejanovič (67. Sladký), Čermák, Hubínek, Osmančík (83. Skalák) – Hellebrand, Adediran (79. Gantogtokh), Suchan (67. Alli).

Jablonec: Fendrich – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar – Martinec – Pleštil (68. Hübschman), Kratochvíl (C), Alegue (82. Slávik), Tchanturishvili – Krulich (82. Chramosta).

Domácí trenér Tomáš Zápotočný: Dnes jsme dostali laciné góly, jsme z toho smutní. Dali jsme si vlastní gól, je to i nešťastná shoda náhod. Chtěli jsme postoupit, chtěli jsme, aby si kluci zlepšili sebevědomí. Bohužel se to nepodařilo. Budeme ale pracovat dál.