Po tragickém výkonu vyšlo Dynamo s Pardubicemi naprázdno

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.10.2023 18:34

Ve 13. kole FORTUNA:LIGY prohráli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama s Pardubicemi 0:1 a čím dál víc padají k tabulkovému dnu. Dnešní jejich výkon bylo to nejhorší, co bylo za poslední roky na Střeleckém ostrově k vidění. Příští sobotu čeká Jihočechy zápas v Liberci.

Dynamo České Budějovice - FK Pardubice 0:1 (0:1)

Prohrát se samozřejmě může, ale to, co dnes předvedli "borci" v černobílém, to byla prostě velká bída a ostuda. Pardubice na rozdíl od nich předvedly sympatický výkon a zaslouženě si odvezly tři body. O jejich výhře rozhodl již v 9. minutě svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Zlatohlávek. Jihočechům nepomohlo ani dvojité střídání již ve 34. minutě, hosté byli nebezpečnější a zejména ve druhé půli mohli své vedení navýšit, ale své šance spálili.

Pardubičtí po předchozích třech remízách 1:1 v lize počtvrté za sebou bodovali. Jihočeši naopak potvrdili výsledkové trápení. Dynamo z posledních šesti kol jen jednou zvítězilo a dvakrát za sebou neskórovalo. A dnes to nestálo za nic ani po herní stránce.

Branka: 9. Zlatohlávek. Rozhodčí: Petřík - Dresler, Bureš - Adámková (video). ŽK: Skalák, Adediran (oba Č. Budějovice). Diváků: 2238.

Dynamo: Šípoš - Havel, Matouš Nikl, Králik, Trummer - J. Hora (61. Hubínek), Hellebrand (34. Suchan) - Šigut (61. Osmančík), Čermák (34. Adediran), Alli - Skalák (84. V. Hora). Trenér: Marek Nikl.

Pardubice: Budinský - Icha, Halinský, Ortiz, Tischler - Vacek - Daněk, Hlavatý (87. Darmovzal), Míšek (71. Mukwelle), Sychra (60. Helešic) - Zlatohlávek (71. Solil). Trenér: Kováč.

Marek Nikl (Dynamo): "Z naší strany to byl jednoznačně nepovedený zápas. Od první minuty jsme z našeho týmu necítili energii a všechno, co jsme v utkání předvedli, bylo špatně. Po celou dobu jsme nenašli možnost, jak bychom se dostali do tempa. Byl to tak slabý výkon, že jsme nemohli pomýšlet ani na bod. Všude jsme byli pozdě, prakticky jsme dnes nepředvedli vůbec nic. Každá porážka je komplikací, teď jedeme do Liberce, ale s tímto výkonem tam nemáme šanci. Musíme se vrátit k tomu, co jsme předváděli dřív. Ta porážka je o to horší, že jsme nastoupili proti týmu, který na tom byl v tabulce podobně. Teď musíme jet do Liberce vyhrát a náš dnešní výkon odčinit tím, že získáme v příštích dvou zápasech šest bodů."

Radoslav Kováč (trenér Pardubic): "Za tři body jsme hrozně moc rádi. Nedostali jsme gól, což bylo pro vývoj utkání velmi důležité. Celý zápas jsme hráli velice dobře a aktivně. Byli jsme skvělí do obrany a soupeře jsme nepustili do mnoha šancí. Zápas rozhodl premiérovým gólem Zlatan (Tomáš Zlatohlávek). Nastoupil místo zkušeného Pavla Černého, který byl nemocný. Tomáš (Zlatohlávek) využil šanci a jsme za něj moc rádi, protože na tréninku velmi dobře pracuje. Hráli jsme perfektně a organizovaně jako tým."