Dynamo porazilo Jablonec, přestože hrálo téměř celý druhý poločas v deseti

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03.09.2023 15:16

Fotbalisté českobudějovického Dynama v sedmém kole FORTUNA:LIGY v souboji dvou nejhorších týmů tabulky zvítězili před reprezentační přestávkou nad Jabloncem 2:1, přestože od 50. minuty hráli bez vyloučeného Ondráška.

Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Lépe do souboje posledního s předposledním vstoupili hosté. Hrubkou jim k tomu pomohl brankář Janáček, který v šesté minutě neudržel Polidarův centr a Kratochvíl hlavou snadno otevřel skóre. Dynamo ale srovnalo. V 19. minutě sudí Kotala po zákroku hostujícího Slávika na Alliho nařídil pokutový kop a Jakub Hora střelou na střed branky srovnal. Jihočeši mohli otočit stav 37. minutě, brankář Hanuš ale Čermákův pokus vyrazil. Pět minut po přestávce Dynamu výrazně zkomplikoval zápas Ondrášek. Domácí útočník ostře fauloval kapitána Hübschmana a po druhé žluté kartě byl vyloučen. V oslabení ale domácí uděřili. Výborně hrající Hellebrand, který přišel na hřiště po přestávce místo Suchana, obešel hned čtyři jablonecké hráče, přihrál Allimu, který si v pokutovém území z levé strany navedl míč na střed a nepříliš razantní přízemní střelou v 56. minutě překvapil Hanuše. Hostům se v přesilovce nedařilo a k vyloženým šancím se moc nedostávali, a tak Jihočeši důležitou výhru udrželi.

Branky: 20. J. Hora z pen., 56. Alli - 6. Kratochvíl. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Dresler - Machálek (video). ŽK: Ondrášek, J. Hora - Tekijaški, Černák. ČK: 50. Ondrášek. Diváků: 2736.

Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik, Trummer - Čermák, J. Hora - Skalák (63. Adediran), Suchan (46. Hellebrand, 85. Hubínek), Alli (73. Osmančík) - Ondrášek. Trenér: Nikl.

Jablonec: Hanuš - Slávik (46. Chramosta), Tekijaški, Hurtado, Polidar - Hübschman (79. Náprstek), F. Souček (46. Alégué) - Čanturišvili (88. Černák), Kratochvíl, Jovovič - Pleštil (61. Drchal). Trenér: Látal.

Tomáš Zápotočný (asistent trenéra Dynama): "Vyhrál jsme těžký zápas, v němž jsme více jak půl hodiny hráli o deseti. Před hráči musím smeknout, ukázali srdíčko a charakter. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, po chybičce brankáře Janáčka jsme opět dostali poměrně laciný gól, který se bude opakovat na Silvestra. Ale chyby k fotbalu patří, hráči dnes podrželi Janáčka i Ondráška, který dostal moc brzo červenou kartu. Alli nám v podstatě vyhrál zápas, připravil gól, dal gól. Musím být spokojen se třemi body, jsou hrozně důležité před reprezentační pauzou. Budeme mít klid na to potrénovat. Věřím, že po reprepauze to bude jiný tým, že jsme si už vybrali daň smůly. Dostáváme totiž hrozně laciné góly. Ulevilo se mi, že jsme to zvládli, potřebovali jsme to."

Radoslav Látal (Jablonec): "Dostali jsme od Budějovic dárek po hrubé chybě. Vedli jsme, co víc bychom chtěli? Prvních 20 minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Domácí nakopávali a my chodili do brejků. Jenže pak uděláme takhle naivní penaltu. Druhý dárek byla červená pro domácí, jenže my nejsme schopni dát branku, naše ofenzivní část je naprosto žalostná. Trochu se ten zápas proti deseti podobal tomu v Pardubicích. Bud je chyba ve mně nebo v hráčích. Není přeci možné, aby někteří předvedli takový výkon se Slavií a tak rozdílný s Budějovicemi. Jestli na to hráči nemají po psychické stránce, tak ať tu nehrají a hrají jinde."